Saas-Fee

Stacja narciarska - Saas-Fee

Saas-Fee to najważniejsza miejscowość w dolinie Saas, która leży na słonecznym płaskowyżu na wysokości 1800 m n.p.m. Ośrodek narciarski Saas-Fee znajduje się na południu Szwajcarii, w bardzo niewielkiej odległości od granicy z Włochami.

Informacje o stacji narciarskiej Saas-Fee

ORCZYKI
11
GONDOLE
6
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
2
KOLEJ LINOWA
2
KOLEJ TOROWA
1
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 150 km
Trasy łatwe : 37 km
Trasy średnie: : 90 km
Trasy trudne: : 23 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 1600 do 3600 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Saastal Bergbahnen AG
Panoramastrasse 5
CH-3906 Saas-Fee
Szwajcaria

Telefon: +41 27 958 11 00
E-mail: info@saas-fee.ch

Mapa Saas-Fee

Dlaczego warto odwiedzić ośrodek narciarski Saas-Fee / Saastal?

Chociaż ośrodek Saas-Fee / Saastal słynie przede wszystkim z doskonale przygotowanych terenów do jazdy na nartach, to warto również wspomnieć o jego innych atutach. Jednym z nich jest przyroda i bogata tradycja. Właśnie ze względu na aspekty przyrodnicze już od 1951 roku ruch samochodowy w miejscowości Saas-Fee został wstrzymany. Do miasteczka mogą wjeżdżać wyłącznie samochody z silnikami elektrycznymi. Dla pozostałych mniej ekologicznych samochodów powstał specjalny parking, który znajduje się na obrzeżach miasteczka. Do Saas-Fee można dojechać autobusem z Brig lub z Visp. Dzięki temu, w tych okolicach często można zobaczyć mieszkające tu dzikie zwierzęta, takie jak na przykład świstaki.

Ośrodek narciarski Saas-Fee jest genialnym miejscem do wypoczynku dla wszystkich tych osób, które w największym stopniu cenią sobie ciszę i spokój. Mieszkańcy miejscowości Saas-Fee bardzo dbają o ekologię i o to, żeby zachować historyczny wygląd tego miejsca. Właśnie dlatego w nowych budynkach używa się bardzo dużych ilości drewna. Minimum to 40 procent.

Co oferuje ośrodek narciarski Saas-Fee / Saastal?

W Saas-Fee jest 150 km tras zjazdowych oraz 22 wyciągi. Łącznie na tej stacji narciarskiej dla turystów dostępne są: 3 kolejki linowe, 1 kolejka podziemna, 5 gondolek, 2 wyciągi kanapowe i 11 orczyków. Wśród wszystkich tras 30 km to trasy dla początkujących, 45 km to trasy dla średnio zaawansowanych, a 25 km to trasy dla zaawansowanych. Trasy zjazdowe rozciągają się na wysokościach od 1600 m n.p.m do 3600 m n.p.m.

Są tutaj również wyznaczone miejsca do uprawiania freride’u. Wielbiciele sanek powinni się przejechać po specjalnym 11-kilometrowym torze saneczkowym z Kreuzboden do Saas-Grund.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Saas-Fee / Saastal znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić wkładki do butów na swój wyjazd, sprawdź dostępne wkładki Sidas w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: