3 Zinnen / Sesto / Sexten

Stacja narciarska - 3 Zinnen / Sesto / Sexten

3 Zinnen Dolomites znajduje się w Południowym Tyrolu w Alta Pusteria. W skład tej stacji wchodzą ośrodki: Monte Elmo (Helm), szczyt w Alpach Karnickich (położony pomiędzy Austrią a Włochami), Orto del Toro – Stiergarten, Rotwand, Kreuzberpass. Największą atrakcją z nich wszystkich jest szczyt Tre Cime Dolomites, który został wpisany na listę UNESCO.

Informacje o stacji narciarskiej 3 Zinnen / Sesto / Sexten

ORCZYKI
20
GONDOLE
3
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
4
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 92 km
Trasy łatwe : 38 km
Trasy średnie: : 43 km
Trasy trudne: : 11 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1130 - 2200 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Schattenweg 2F
39030 Innichen-Vierschach
Włochy

Telefon: +39 0474 710355
E-mail: info@trecime.com

Mapa 3 Zinnen / Sesto / Sexten

Znajduje się tutaj jedna z najsłynniejszych tras narciarskich jest Giro delle Cime. Szczyty Tre Cime oraz Dolomity Sesto i Braies są położone w dolinie Alta Pusteria i zachwycają przepięknymi widokami. Rejon narciarski Tre Cime Dolomites jest skoncentrowany wokół pięciu najważniejszych miejscowości. Są to: San Candido, Dobbiaco, Villabassa, Braies i Moso.

Plusem 3 Zinnen Dolomites jest to, że nie ma tutaj kolejek na stoki, ani tłumów. Stoki są dosyć łagodne, więc będą odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Łącznie znajduje się tutaj ponad 200 km tras. Z San Candido można się szybko dostać na Helm- Monte Elmo. San Cadido to dobre miejsce dla wszystkich początkujących i zaawansowanych narciarzy. Natomiast Monte Elmo może się pochwalić około 20 km tras na wysokości do 2200 metrów. Znajduje się w tym ośrodku około 10 wyciągów. Sesto jest najbardziej komfortowym puntem startowym na Monte/Elmo. Dodatkowo są tutaj znajdują się jeszcze dwa wyciągi i trasy o długości 1400 metrów. W Braies są dostępne tylko dwa wyciągi i około 2 km tras narciarskich.

Najważniejsze zalety stacji 3 Zinnen:

  • Łącznie pięć ośrodków narciarskich
  • Kameralna atmosfera
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi
  • Brak kolejek na stokach

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej 3 Zinnen znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić kask narciarski na swój zimowy wyjazd, sprawdź kaski narciarskie Head w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: