Aprica

Stacja narciarska - Aprica

Ośrodek narciarski Aprica wyróżnia się zróżnicowanymi trasami narciarskimi. Panują tutaj również doskonałe warunki dla snowboardzistów. Ośrodek wyróżnia się też bogatą ofertą apres-ski.

Informacje o stacji narciarskiej Aprica

ORCZYKI
10
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
4
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 50 km
Trasy łatwe : 31 km
Trasy średnie: : 13 km
Trasy trudne: : 6 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1162 - 2270 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
C.so Roma 150
23031 Aprica
Włochy

Telefon: +39 0342 746113
info@apricaonline.com

Mapa Aprica

Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do marca, więc stosunkowo krótko. Trasy są tutaj dostępne dla wszystkich narciarzy, bez względu na ich stopień zaawansowania. Jest to miejsce przyjazne również dla snowboardzistów oraz dla miłośników nart biegowych. Aprica jest położona w północnej części Lombardii na wysokości 1181 m n.p.m. Leży w bardzo urokliwej dolinie Valtellina. W tym regionie znajdują się również dwa inne najsłynniejsze ośrodki narciarskie we Włoszech, czyli Bormio i Livigno.

Ośrodek leży pomiędzy dwoma pasmami górskimi. Na tych stokach zawsze świeci słońce. Aprica to również doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Najważniejszymi miejscowościami w okolicy ośrodka narciarskiego Aprica są: Aprica i Ponte di Legno. Warto tutaj zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną bazę noclegową, duży wybór miejsc, w których można dobrze zjeść oraz kilka innych atrakcji. W ośrodku narciarskim znajduje się 50 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Występuje tutaj też duża liczba wyciągów krzesełkowych. Hotele są położone w niewielkiej odległości od tras narciarskich.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej

  • Zróżnicowane trasy narciarskie
  • Miejsce odpowiednie dla rodzin z dziećmi
  • Nasłonecznione stoku
  • Dobrze przygotowane stoki
  • Hotele w małej odległości od tras narciarskich

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Aprica znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić spodnie narciarskie na swój zimowy wyjazd, sprawdź spodnie narciarskie męskie w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: