Carezza

Stacja narciarska - Carezza

Carezza to leżąca na wysokości 1600 m n.p.m. miejscowość. Jest świetnym punktem wypadowym na teren narciarski Catinaccio. Ten region jest idealny dla osób, które nie tylko chcą pojeździć na nartach, ale również odpocząć. Na uwagę zasługuje tutaj odpowiednio rozwinięta infrastruktura sportowa i rozrywkowa.

Informacje o stacji narciarskiej Carezza

ORCZYKI
7
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
6
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 41 km
Trasy łatwe : 23 km
Trasy średnie: : 12 km
Trasy trudne: : 6 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1200 - 2339 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Ski Area Carezza
39056 Karersee (BZ)
Włochy
Telefon: +39 0471 612527
E-mail: info@carezza.it

Mapa Carezza

Poza samą stacją narciarską Carezza warto obejrzeć Bolzano, czyli zabytkowe miasteczko, które znajduje się w cieniu Dolomitów. Obowiązkowym punktem na Twojej liście powinno być przespacerowanie się po centrum miasta oraz odwiedzenie XIV wiecznej katedry, która charakteryzuje się mozaikowym żółto-zielonym dachem oraz charakterystyczną dzwonnicą z rzeźbami. Kolejną atrakcją w tej okolicy jest Pieve di Cadore, czyli rodzinne miasto Tycjana.

Jeżeli chodzi natomiast o ośrodki narciarskie w tym regionie, to na pewno warta uwagi jest Sella Ronda. Każdy miłośnik narciarstwa chociaż raz w życiu powinien odwiedzić to miejsce. Jest tu prawie 40-kilometrowa pętla biegnąca wokół najwspanialszych szczytów Dolomitów. Kolejnym bardzo znanym ośrodkiem narciarskim w okolicy jest Arabba. Wyróżnia się ona tym, że oferuje narciarzom dostęp do wszystkich najważniejszych tras Sella Ronda. Jest również połączona wyciągami z lodowcem Marmolada. Jeżeli zależy Ci na pobycie w luksusowym kurorcie, to polecamy stację narciarską Cortina d’Ampezzo.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej Carezza

  • Miasta Pieve di Cadora oraz Bolzano
  • Liczne ośrodki narciarskie
  • Sella Ronda

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Carezza znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić buty narciarskie na swój zimowy wyjazd, sprawdź buty narciarskie Head w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: