Klausberg-Speikboden

Stacja narciarska - Klausberg-Speikboden

Region narciarski Skiworld Ahrntal powstał w latach 90-tych. Jest idealnym miejscem dla wszystkich tych osób, które chcą spędzić aktywny urlop z rodziną. Znajduje się w południowej części Tyrolu we Włoszech.

Informacje o stacji narciarskiej Klausberg-Speikboden

ORCZYKI
6
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
4
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 24 km
Trasy łatwe : 2 km
Trasy średnie: : 15 km
Trasy trudne: : 7 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1050 - 2510 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Steinhaus Nr. 109/b
39030 Steinhaus/Ahrntal
Włochy

Telefon: 0039 0474 652155
E-mail: skiarena@klausberg.it

Mapa Klausberg-Speikboden

Łącznie znajduje się tutaj aż siedemnaście wyciągów, które rozciągają się na wysokościach 950-2510 m n.p.m. Różnica wzniesień wynosi aż 1610 m! Co wyróżnia region Klausber-Speikboden – Skiworld Ahrntal? Przede wszystkim bardzo duża ilość tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Łącznie jest ich tutaj aż 75 km. Obsługuje je 20 nowoczesnych wyciągów, więc nie może być tutaj mowy o staniu w kolejkach.

Dla wielbicieli narciarstwa biegowego przygotowano tutaj około 80 km tras biegowych. Warto się przejechać nowoczesną ośmioosobową kolejną liniową K2. Wjeżdża ona aż na wysokość 2510 m n.p.m. Z tej wysokości można podziwiać wspaniały widok na alpejskie 3- tysięczniki. Jedną z największych atrakcji tego ośrodka narciarskiego jest tor saneczkowy o długości ponad 5 km. Tor jest bardzo dobrze oświetlony, więc można z niego korzystać nawet po zmroku. Dodatkowe rozrywki w tym regionie to: curling, kręgle na lodzie, jazda na łyżwach, kulig z zaprzęgiem konnym. Natomiast dla dzieci polecamy „Klausi Land”, czyli śnieżny plac zabaw dla najmłodszych.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej:

  • bardzo duża ilość tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności
  • 20 wyciągów
  • 80 km tras biegowych
  • Dodatkowe atrakcje
  • Śnieżny plac zabaw dla najmłodszych

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić kurtkę na swój wyjazd, sprawdź kurtki narciarskie damskie dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: