Santa Caterina

Stacja narciarska - Santa Caterina

Dzięki karnetowi narciarskiemu „4 Valli” możesz korzystać z terenów narciarskich Cima Piazzi-San Colombano i Bormio. Oznacza to, że masz dostęp łącznie do 36 wyciągów i 110 km tras. Te tereny mogą się pochwalić bardzo dobrymi warunkami śniegowymi, ponieważ leżą na wysokości 1225 do 3012 m) i są wyposażone w liczne urządzenia zaśnieżające.

Informacje o stacji narciarskiej Santa Caterina

ORCZYKI
4
GONDOLE
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
3
KOLEJ LINOWA
2
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 35 km
Trasy łatwe : 2 km
Trasy średnie: : 27 km
Trasy trudne: : 6 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1738 - 2800 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

P.zza Magliavaca, 4
23030 S.Caterina Valfurva (SO)
Włochy

Telefon: +39 0342 935544
E-mail: info.valfurva@bormio.eu

Mapa Santa Caterina

W Santa Caterina w 1985 roku i w 2005 roku odbywały się Mistrzostwa Świata w narciarstwie. W ośrodku narciarskim znajduje się łącznie 35 km tras narciarskich z przewagą średnio-trudnych tras (27 km). Na stacji jest 9 wyciągów, w tym dwie nowoczesne ośmioosobowe gondole, które dowożą narciarzy na stoki. Dla najbardziej odważnych narciarzy polecamy czarną trasę zjazdową Adler, która ma długość 2 km i różnicę wysokości 600 m. Warta uwagi jest również czarna trasa, która nosi nazwę mistrzyni świata „Deborah Compagnoni”. Najdłuższa trasa w Santa Caterina liczy 6 km, a różnica wysokości to ponad 1000 m. Stacja narciarska Santa Caterina jest dobrym miejscem dla snowboardzistów.

Znajduje się tutaj snowpark i tereny freeride’owe w Bormio. Trasy w Cima Piazzi-San Colombano są łatwiejsze i doskonałe na wypad rodzinny. W Santa Caterina możliwa jest jazda na nartach po zmroku. Jeżeli cenisz sobie spokój, to najlepiej wybierz właśnie małą miejscowość Sanata Caterina, bo jest ona o wiele bardziej kameralna niż leżące w niewielkiej odległości Bormio.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej Santa Caterina

  • Odbywały się tutaj dwukrotnie Mistrzostwa Świata
  • Bardzo nowoczesne wyciągi
  • Czarna trasa zjazdowa Adler
  • Idealne miejsce dla snowboardzistów
  • Kameralna atmosfera

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić torbę na swój wyjazd, sprawdź dostępne torby narciarskie w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: