Solda-Sulden

Stacja narciarska - Solda-Sulden

Solda-Sulden to jeden z najbardziej renomowanych ośrodków narciarskich. Turystów przyciągają do tego miejsca nie tylko doskonałe warunki śniegowe, ale również wyśmienita kuchnia i wina. Solda-Sulden to najbardziej znanych i największych kurortów narciarskich w regionie Ortles w Tyrolu południowym we Włoszech.

Informacje o stacji narciarskiej Solda-Sulden

ORCZYKI
1
GONDOLE
1
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
7
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 43 km
Trasy łatwe : 17 km
Trasy średnie: : 12 km
Trasy trudne: : 14 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1900 - 3250 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Solda
39027 Solda
Włochy

Telefon: 39 473 613015
E-mail: info@seilbahnensulden.it

Mapa Solda-Sulden

Zaletą tego ośrodka jest fakt, że znajduje się tutaj aż 41 tras zjazdowych. Natomiast sama stacja Solda leży na wysokości 1900 m n.p.m. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowane został wyciąg na szczyt Schontauf, który wjeżdża na wysokość 3250 m n.p.m. Najdłuższa trasa ma aż 12 km długości i jest bardzo dobrze oświetlona. Sezon kończy się tutaj dopiero pod koniec wiosny. Natomiast później na nartach można jeździć na lodowcu Gaisterspitze (3465 m n.p.m.).

W położonym w niewielkiej odległości regionie narciarskim Passo Stelvio. Dostępnych jest około 20 km tras i 11 wyciągów. Stacja narciarska Solda gwarantuje doskonałe warunki śniegowe, więc bez problemu można tutaj uprawiać jazdę freeride’ową. Jego ogromną zaletą jest największa kolejka liniowa na świecie. Każdego roku dla snowboardzistów odbywają się tutaj zawody- Snowboard Festival. Solda-Sulden jest jedną z najbardziej znanych stacji narciarskich w Południowym Tyrolu. Są tutaj nowoczesne wyciągi i tereny narciarskie znajdujące się na wysokości ponad 3000 m n.p.m.

Największe zalety stacji narciarskiej:

  • Największa kolejna liniowa na świecie
  • Trasy narciarskie na wysokości ponad 3000 m n.p.m.
  • Wyśmienite warunki śniegowe
  • Jeden z bardziej znanych kurortów
  • Nowoczesne wyciągi

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić kurtkę na swój wyjazd, sprawdź kurtki narciarskie męskie dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: