Val di Sole Passo Tonale

Stacja narciarska - Val di Sole Passo Tonale

Ośrodek narciarski Val di Sole Passo Tonale wyróżnia się tym, że bardzo szybko rozpoczyna się w nim sezon narciarski i najpóźniej się kończy. Passo Tonale to nie tylko stacja narciarska, ale również nazwa przełęczy. Znajduje się ona między regionem Trydentu i Lombardii, na wysokości 1883 m n.p.m., u podnóży  lodowca Presena (3069 m n.p.m).

Informacje o stacji narciarskiej Val di Sole Passo Tonale

ORCZYKI
8
GONDOLE
3
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
8
KOLEJ LINOWA
19
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 60 km
Trasy łatwe : 10 km
Trasy średnie: : 40 km
Trasy trudne: : 10 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1788 - 2585 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Adamello Ski – Ponte di Legno
Via F.lli Calvi, 53
25056 Ponte di Legno (BS)
Włochy

Telefon: +39 0364 92066
E-mail: info@adamelloski.com
Strona www: https://www.pontedilegnotonale.com/it/

Mapa Val di Sole Passo Tonale

Ośrodek narciarski Val di Sole Passo Tonale to jeden z dwóch ośrodków, które należą do Centrum Narciarskiego Adamello. Drugi ośrodek to Ponte di Legno). Narciarze mogą tutaj korzystać z aż 22 tras zjazdowych o łącznej długości 70 km. Dla osób, które lubią jeździć na nartach poza trasą zostało przygotowanych kilka wyjątkowych tras. Ośrodek oferuje 19 wyciągów krzesełkowych i 8 orczykowych oraz 3 kolejki gondolowe. Ośrodek jest również bardzo dobrą propozycją dla snowboardzistów. Dostępny jest dla nich snowpark z bardzo rozbudowaną infrastrukturą. Znajdują się tutaj między innymi różnych rozmiarów boxy.

Jeżeli chodzi o klimat, to jest tu bardzo dużo słonecznych dni w ciągu roku oraz obfite opady śniegu. Wprost wymarzona pogoda dla narciarzy. Z Val di Sole Passo Tonale biorą swój początek trasy na lodowcu. Jest to miejsce odpowiednie dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Okolice stacji narciarskiej oferują bardzo wiele innych rozrywek, na przykład jazdę konną, pływanie, czy lodowisko. Po intensywnym dniu na stoku można wybrać się do baru lub dyskoteki.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej Val di Sole Passo Tonale:

  • Długi sezon narciarski
  • Trasy freeride
  • Sprzyjająca pogoda
  • Bardzo szeroki wybór tras i duża ilość wyciągów
  • Snowpark dla snowboardzistów
  • Bliskość lodowca

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Val di Sole Passo Tonale znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić skarpety narciarskie na swój zimowy wyjazd, sprawdź skarpety narciarskie w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: