Watles

Stacja narciarska - Watles

Watles w regionie Alta Val Venosta/Obervinschgau to jeden z najbardziej nasłonecznionych ośrodków narciarskich w zachodniej części kraju. Te tereny są odpowiednie nawet dla dzieci i dla osób początkujących, ponieważ trasy są łagodne i szerokie. Dla najmłodszych zostało przygotowane przedszkole narciarskie Bubo.

Informacje o stacji narciarskiej Watles

ORCZYKI
2
GONDOLE
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
2
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 18 km
Trasy łatwe : 6 km
Trasy średnie: : 12 km
Trasy trudne: : 0 km
Długość tras biegowych: 0 km
Wysokość: 1750 - 2500 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Glurnserstr. 7
39024 Mals
Włochy

Telefon: +39 0473 835456
E-mail: info@watles.net

Mapa Watles

Natomiast dla snowboardzistów dostępna jest tutaj nowa trasa skicrossowa z bardzo dobrze wyrzeźbionymi zakrętami. Najbardziej popularna w tym regionie jest trasa do doliny, która prowadzi przez świerkowy las. Warty uwagi jest również bardzo urokliwy tor saneczkowy posiadający sztuczne oświetlenie. Ośrodek narciarski Waltes jest położony w otoczeniu szczytów pasma Sesvennagruppe. To sprzyja wielbicielom wędrówek w rakietach śnieżnych oraz skitouringu. Jeżeli jesteś amatorem alpinizmu, to polecamy Ci pokonanie przejścia, które biegnie od dolnej stacji kolejki na szczyt Watlesspitze na 2550 metrach n.p.m. Stacja narciarska Waltes jest odpowiednia również dla wielbicieli narciarstwa biegowego. Teren narciarski Watles to jeden z 16 terenów narciarskich w zasięgu Ortler Skiarena oraz jeden z najpopularniejszych terenów narciarskich w Vinschgau. Łącznie znajduje się tutaj 81 km tras. Jedną z atrakcji tej stacji narciarskiej jest widok panoramiczny na szczyty Sesvennagruppe na granicy trzech państw Włoch, Szwajcarii i Austrii. Na trasy narciarskie można się dostać wyciągami „Prämajur“ i „Watles“.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej Watles:

  • Szeroki trasy dla osób początkujących
  • Trasy przez las
  • Tor saneczkowy
  • Trasy dla narciarzy biegowych

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić sprzęt na swój wyjazd, sprawdź szyby do gogli dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: