ChromaPop™

W 2013 roku Smith wprowadza na rynek soczewki ChromaPop™ , które umożliwiają oglądanie świata zewnętrznego z niezrównanym poziomem wyrazistości. ChromaPop optymalizuje kolor i zwiększa przejrzystość.

Jak działa Smith ChromaPop™?

Dzięki opatentowanej technologii soczewek ChromaPop™, okulary przeciwsłoneczne Smith pomagają zobaczyć szczegóły i kolory poza normalnymi możliwościami. Filtruje on dwa specyficzne długości fal światła, które powodują pomieszanie kolorów. W ten sposób obiektyw zapewnia lepszą wyrazistość, bardziej naturalne kolory i niezrównaną przejrzystość, aby zobaczyć więcej szczegółów.

  • Normalne widzenie – siatkówka oka ma problemy z dostrzeżeniem różnicy między niebieskim i zielonym oraz czerwonym i zielonym światłem.
  • Widzenie z ChromaPop™ – filtruje obraz, umożliwiając lepszą wyrazistość i naturalny kolor.
chroma pop

Odcienie mają znaczenie

Soczewki wykonane przez Smith są tak dostrojone, aby zapewnić najlepszą widoczność, wyrazistość i trwałość podczas każdego doświadczenia.

Rodzaje doświadczeń w soczewkach Smith

MAG™

Nazwa MAG™ co nie trudno rozszyfrować to specjalnie opatentowane rozwiązanie wymiany szyby marki Smith, która przymocowana jest na magnesach do oprawy i po bokach zabezpieczona kotwami. MAG™ pozwala na szybką i łatwą wymianę soczewek, dostarczając tym gogle oraz okulary przeciwsłoneczne, których potrzebujesz do jazdy w każdych warunkach.

MAG - wymienne szyby

Technologia MAG™ pozwala szybko dostosować się do każdych warunków

Środowiska mogą się zmieniać w mgnieniu oka, dlatego kluczowe jest posiadanie opcji wydajności w każdych warunkach. Technologia daje Ci możliwość uzyskania przewagi.

Smith technologia MAG okulary przeciwsloneczne

UltraSight

Soczewki Ultrasight™, to soczewki znajdujące się wyłącznie w okularach przeciwsłonecznych Polaroid, które wytwarzane są nową technologią Thermofusion™. Soczewki na brzegach stają się cieńsze i przez to nawet w tych miejscach zapewniają doskonałą widoczność.

Technologia termofuzyjna firmy Polaroid ustawia optymalnie zakrzywienie soczewki w fazie naginania. Wynikiem tego są nowe soczewki Ultrasight™, z udoskonaloną wydajnością polaryzacyjną, z lepszą ostrością widzenia, która zapewnia odpoczynek oczom. Soczewki Ultrasight™ stosowane są jedynie w okularach przeciwsłonecznych produkowanych przez firmę Polaroid.

Okulary polaryzacyjne wykonane są z dziewięciu elementów funkcjonalnych. Głównym elementem konstrukcji soczewki jest filtr polaryzacyjny światła w centrum. Absorbery UV światła są połączone po obu stronach filtra. Te blokują szkodliwe promieniowanie UVA, UVB i UVC. Amortyzujące warstwy są połączone z obu stron absorberów UV, dzięki czemu soczewka jest elastyczna i odporna na uderzenia. Odporna na zarysowania warstwa na powierzchni zewnętrznej dopełnia strukturę soczewki.

Polaryzacja

Polaryzacja szyby zabezpiecza przed oślepieniem. Kiedy promienie światła odbijają się od płaskiej powierzchni jak droga, śnieg lub woda, filtr polaryzacyjny tworzy barierę, która uniemożliwia dojście odbitego światła do oka. Kontrasty i kolory są wzmocnione dla lepszego komfortu wizualnego, zapewniając lepszą ostrość widzenia i mniejsze zmęczenie oczu. Szyby / soczewki te są zalecane dla miłośników sportu.