Jak spakować sprzęt narciarski?

Na rynku mamy do wyboru szereg toreb, pokrowców na narty i buty, czasem z opcją na kask lub inne akcesoria. Którą wybrać i w jaki sposób transportować sprzęt?

pokrowiec na narty Women Single 2020head single skibag

Jak przewozić narty?

Najbardziej problematyczne ze względu na długość wydaje się przewożenie nart. Do wyboru mamy różnego rodzaju pokrowce. Od najprostszych na jedną parę nart z uchwytem do noszenia (mcksport.pl/produkt/pokrowiec-fischer-skicase-eco-alpine-1-pair-2019-160cm), które sprawdza się w podróży samochodowej, kiedy nie mamy dużo miejsca w środku. Po pokrowce na dwie pary nart ze wzmocnionego materiału (mcksport.pl/produkt/pokrowiec-head-double-skibag-2020/), aż po takie na kółkach, które często mają również opcję na dwie pary albo dodatkowo kask lub buty (mcksport.pl/produkt/fischer-skicase-with-boot-pocket-alpine-race-wheels-2020/). Na pewno ostatnia opcja jest najbardziej komfortowa, nie musimy dźwigać sprzętu, odciążając kręgosłup. Jednak najmniej nadaje się do podróży samochodem, chyba że dysponujemy dużym autem lub boksem dachowym.

 

 

 

plecak head 2020pokrowiec fischerpokrowiec head 2020

Jak przewozić buty narciarskie?

Znów, możemy wybrać niedrogą opcję na jedna parę butów (mcksport.pl/produkt/pokrowiec-fischer-skibootbag-alpine-eco-2020/). Mocniejsze z opcją na dodatkowe akcesoria (mcksport.pl/produkt/pokrowiec-fischer-skibootbag-alpine-fashion-2020/) lub zupełnie coś innego czyli plecak (mcksport.pl/produkt/plecak-head-rebels-racing-backpack-90l-2020/), który wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. Dzięki opcji niesienia części sprzętu na plecach, mamy dwie wolne ręce, w które możemy coś zabrać. Plecaki na buty z reguły mają ekstra miejsce na kask lub inny sprzęt, co jest kolejnym atutem. Najnowszym rozwiązaniem na rynku jest plecak z możliwością podgrzewania do wybranej temperatury (mcksport.pl/produkt/pokrowiec-fischer-skibootbag-alpine-heated-2020/) jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dojeżdżają na stok samochodem czy autokarem. Zakładanie zimnych butów narciarskich może być nie lada wyzwaniem, skorupa buta pod wpływem zimnej temperatury twardnieje i jest mało elastyczna. Ogrzanie pozwoli na szybkie, bezproblemowe założenie ich przy stoku.

 

Jak przewozić kask narciarski i gogle?

Te akcesoria sprawiają najmniej kłopotów w transporcie. Jeśli wybraliśmy pokrowiec na buty lub narty z możliwością dołożenia kasku – najlepiej schować gogle do środka kasku i mamy problem z głowy. Cały sprzęt będzie w jednej lub dwóch torbach. Jeśli nie mamy takiej możliwości, najlepiej wpleść sprzęt w torbę z odzieżą. Pamiętajmy o zabezpieczeniu szyb gogli, żeby nie uległy uszkodzeniu.

Wyjazd na narty wiąże się z zabraniem ze sobą kilku bagaży, jeśli wybieramy się całą rodziną może to być nawet kilkanaście. Starajmy się ułatwiać sobie życie, szczególnie na wakacjach. Czasem warto zainwestować trochę więcej w profesjonalne pokrowce i torby. Na pewno posłużą nam wiele sezonów i nie będziemy żałowali wydanych pieniędzy.

Tagi: , , , , ,