Okulary polaryzacyjne polaroid – O co chodzi z tą polaryzacją?

Okulary polaryzacyjne Polaroid. Szkła polaryzacyjne Polaroid wykorzystują zjawisko rozchodzenia się światła. Światło porusza się w dwóch kierunkach – poziomym i pionowym. Pionowe wiązki światła odpowiadają za widzenie kolorów, kształtów i obrazu. Natomiast promienie biegnące poziomo odpowiedzialne są za smugi i refleksy. W okularach polaryzacyjnych pionowe i poziome wiązki światła przechodzące przez soczewkę są tak porządkowane, aby widziany przez nią obraz był bardziej wyraźny.

Tęcza na Twoim smartfonie

W tym momencie moglibyśmy właściwie od razu przejść do kolejnego punktu i zacząć zachwycać się zaletami szkieł z polaryzacją, ponieważ ilość walorów tych szkieł znacznie przewyższa ich mankamenty. Dla niektórych może jednak być irytujące to, że okulary polaryzacyjne Polaroid niekiedy zniekształcają lub zmieniają widoczność obrazu na ekranach LCD (telefony komórkowe, urządzenia GPS, bankomaty). Zazwyczaj wygląda to tak, że na ekranie oglądanym przez szkła polaryzacyjne pojawia się charakterystyczny tęczowy odblask.

 

 

Zalety okularów polaryzacyjnych

  • Masz niekiedy wrażenie, że obraz w normalnych okularach lub bez nich jest trochę zamglony? Pozbędziesz się tego uczucia wybierają okulary Polaroid ze szkłami polaryzacyjnymi. Świat oglądany przez szkła tych okularów jest bardziej wyrazisty, a kolor intensywniejsze.
  • Przestaniesz również mrużyć oczy.
  • Różnicę zauważysz także w jeździe samochodem. Nie będzie Cię oślepiać ostre światło i rozbłyski od karoserii wymijanych samochodów.
  • Docenią je na pewno miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Biegacze, turyści, rowerzyści czy tenisiści będą mogli cieszyć się dużo wyraźniejszą wizją.
  • Możemy się założyć, że każdy narciarz lub snowboardzista, w wyniku oślepiającego światła nie zauważył nierówności czy dziury na trasie – z okularami polaryzacyjnymi ten problem znika!

Po okulary Polaroid zapraszamy tutaj!

 

polaroid

 

Tagi: , , , ,