Marka HEAD wypuściła na rynek nowy buty narciarskie dla kobiet, które pozwalają na regulację szerokości kołnierza buta narciarskiego. Pomysłowy system umożliwia łatwe dopasowanie “cholewki” buta tak, aby był możliwie najbardziej wygodny i nie uciskał.

Skąd pomysł na regulację butów narciarskich dla kobiet?

Panie, które są niższego wzrostu od dawna skarżyły się, że góra buta uciska je w goleń. Na podobny problem uskarżały się posiadaczki bardziej rozbudowanych mięśni łydek. Producent postanowił wysłuchać ich głosów i opracował technologię tak zwanego podwójnie regulowanego profilu Auto Adapt.

Jak to działa?

Dzięki przeprojektowanemu tylnemu spojlerowi możemy zwiększyć obwód cholewki buta o 1 cm. Wystaczy przekręcić dwie zakryte śruby  tylnej części rzepa spinającego but (tuż na czwartą klamrą). Dzięki temu eliminujemy nadmierny ucisk buta na łydkę. Umożliwia swobodne rozszerzenie się cholewki buta wewnętrznego.

 

 

Modele butów HEAD z Auto Adapt

Kobietom, które mają mocniej rozbudowane mięśnie łydki lub są niższe polecamy buty HEAD Next Edge oraz buty HEAD Advant Edge z najnowszej kolekcji 2019.

 

Tagi: , , , ,