Jakie zmiany szykuje dla nas marka HEAD? Jeżeli chodzi o technologię nart i butów narciarskich, producenta w nadchodzącym sezonie skupia się przede wszystkim na podrasowaniu i dopracowaniu modeli, które już zostały wprowadzone na rynek w ubiegłym latach. Ale nie martwcie się, na pewno nie będzie nudno!

 

Nadchodzi rewolucja w kaskach narciarskich! – RADAR

  1. Przełomowa konstrukcja i design
  2. Regulowana wentylacja
  3. Wyjątkowe zabezpieczenie przed wiatrem i wodą
  4. Sphere fit
  5. Szyby radar vision
  6. System szybkiej wymiany szyb

Konstrukcja wewnętrzna tego kasku jest naprawdę niesamowita. Inżynierzy technologiczni HEAD wymyślili SPHERE FIT, czyli kask który pasuje na każdą głowę! Wewnętrzna wyściółka kasku składa się z dwóch zazębiających się paneli, które kształtem najłatwiej porównać do podpaski. Gdy skręcamy umieszczone z tyłu głowy pokrętło systemu BOA, wtedy równocześnie porusza się cała „sferyczna” powłoka kasku. HEAD twierdzi, że kask HEAD Radar jest równie dopasowany jak wełniana czapka. Musimy przyznać, że nie dowierzaliśmy i musieliśmy sami go sprawdzić. Cały nas zespół go przymierzył i musimy przyznać, że kask leżał idealnie na czterech zupełnie różnych głowach. Naszym zdaniem, to pierwszy kask, który bez obaw można kupować w internecie, ponieważ rozmiar na pewno będzie dopasowany.

 

 

NEXO LYT – nowy wariant

Linia butów NEXO-LYT miała swoją premierę w sezonie 2018/2019. Modele z tej grupy można uznać za bardzo udane. Nowa technologia idealnego dopasowania do innego kształtu stopy naszym zdaniem sprawdza się naprawdę nieźle. Dlatego w nowym sezonie HEAD nie wprowadza zmian w samej technologii tych butów. Wprowadza za to na rynek nowy wariant. Oprócz kontynuacji zeszłorocznych modeli NEXO LYT, pojawi się dodatkowy model RS, który ma szerokość 98 mm.
NEXO LYT RS będzie miał pięć wariantów – trzy męskie i dwa damskie.

 

 

On the EDGE!

Znacie model butów HEAD Advant EDGE, prawda? Sprawdzony, solidny, ale dosyć podstawowy model butów HEAD, który najbardziej polecamy początkującym i średnio zaawansowanym narciarzom, którzy preferują rekreacyjną jazdę. W nowym sezonie HEAD wprowadza model butów EDGE LYT. Można powiedzieć, że EDGE LYT to ulepszony model ADVANT EDGE, ponieważ ma tę samą szerokość skorupy. Nad poprzednikiem góruje tym, że ma lżejszą skorupę (LYT), a najwyższy wariant tego modelu występuje również w opcji z  Liquid fit, czyli indywidualnym dopasowaniem buta do kształtu stopy, który wcześniej występował we wspomnianej grupie NEXO LYT.

 

KORE – BUTY HYBRYDOWE

W przyszłym sezonie 2019/2020 na rynku sprzętu zimowego zadebiutuje model butów KORE. Nowe buty HEAD zostały tak zaprojektowane, że nadają się równocześnie do narciarstwa zjazdowego i do ski touringu. Znamy powiedzenie jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W tym przypadku jednak nie jesteśmy aż tacy sceptyczni.  W butach HEAD KORE została zastosowana podeszwa Grip Walk. Podeszwa jest gumowana, dzięki czemu rewelacyjnie trzyma przyczepność przy chodzeniu. Dodatkowo, z tyłu buta znajduje się sznurek – Buckle lock, którego pociągnięcie pozwala na przestawienie butów na tryb chodzenia. KORE będzie świetnym wyborem dla osób, które są bardzo wkręcone w sporty zimowe. Dzięki nim będą mogły zredukować ilość sprzętu, które zabierają ze sobą na wyjazd w góry. Naszym zdaniem, ten model idealnie sprawdzi się również dla narciarzy poszukujących wygody – Grip Walk pozwala na wygodne przejście z hotelu do wyciągu czy chodzenie na przerwie pomiędzy zjazdami. Dzięki gumowanej podeszwie nie ślizgamy się nawet schodząc po schodach. Te buty są naprawdę wyjątkowo komfortowe!

 

 

Nowy design nart SUPERSHAPE

W nadchodzącym sezonie zmieni się design całej grupy nart Supershape. Głęboką czerń zastąpi nieco lżejszy, szary kolor. Technologia i geometria Supershape’ów pozostaje bez zmian. W najnowszych nartach też znajdziecie KERS i System Rocker 3.0.

 

head supershape 2020

 

Narty V.SHAPE

Drugi sezon z rzędu HEAD wypuszcza na rynek grupę nart V.SHAPE. Modele z tej grupy są bardzo przyjazne dla średnio-zaawansowanych narciarzy. Sterowanie tymi nartami jest bajecznie proste, bardzo łatwo wchodzą na krawędzie i zapewniają płynne przejście z krótkiego promienia skrętu w długi.

Zastanawiacie się, które narty są lepsze – SUPERSHAPE czy V.SHAPE?

 

 

 

Tagi: , , , , , ,