Jakie Head narty kupić dla osoby początkującej? Każdy nowy miłośnik białego szaleństwa na samym początku, musi zastanowić się nad wyborem sprzętu narciarskiego. Z pewnością nie jest to proste, ponieważ na rynku jest dostępnych bardzo wiele modeli i producentów. Każda firma posiada trochę inne, ciekawe rozwiązania w zakresie nart zjazdowych dla początkujących narciarzy.

Narty firmy HEAD

Lepiej kupić, czy wynająć narty?

Chociaż wynajęcie pierwszych nart jest o wiele tańsze, to nie polecamy takiego rozwiązania. W wypożyczalniach zazwyczaj jest spory ruch i przez pomyłkę możesz otrzymać narty, które zupełnie nie będą dopasowane do Twojego poziomu. Wtedy będzie Ci nie tylko niewygodnie, ale również będziesz niepotrzebnie narażał się na niebezpieczeństwo. Gdy masz narty, na których nie potrafisz jeździć, to bardzo łatwo jest o kontuzję.

Jeżeli nie wiesz, jakie narty kupić, to warto przeczytać ten wpis.

Narty HEAD

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze modelu dla początkujących?

Tak naprawdę każdy może zacząć jeździć na nartach. Jednak narty dla osoby początkującej muszą być dobrane do:

 • ciężaru ciała,
 • wieku,
 • posiadanych umiejętności.

Musisz pamiętać o tym, że narciarstwo jest sportem typowo technicznym i wiele parametrów trzeba wziąć tutaj pod uwagę. Jeżeli dobrze dobierzesz narty dla początkujących, to później będziesz widział, że jazda na nich przyniosła dobre rezultaty. Jazda na nartach może być dla Ciebie prawdziwą przyjemnością, gdy będziesz miał dopasowane narty do Twoich niewielkich umiejętności.

Poniżej przedstawimy  dwa modele odpowiednie dla osób początkujących.

Head Narty V-Shape V2

W tym modelu zostało zastosowanych kilka innowacyjnych technologii, które znacznie ułatwiają jazdę na nartach osobom początkującym.

 • Taper Ratio – jest to różnica w szerokości dzioba i piętki narty. Dzięki tej technologii Head narty pomagają inicjować skręt oraz wspierają narciarza w każdej sytuacji.
 • Konstrukcja Lyt Tech – powoduje ona, że narty są niezwykle lekkie oraz wytrzymałe.
 • Allride Rocker – gwarantuje prostsze sterowanie oraz zwiększone unoszenie w puchu.
HEAD narty

Head Narty JOY SLR PRO + SLR 4.5 GW AC 2019/2020

Są to bardzo dziewczęce narty odpowiednie dla początkujących narciarek. Są lekkie i proste w prowadzeniu. Umożliwiają wykonywanie niezwykle płynnych skrętów. Ten model nart jest przeznaczony do wolnej jazdy.

Pozostałe zalety tych Head nart to:

 • inicjacja skrętu,
 • perfekcyjna kontrola,
 •  responsywność,
 • zwracający uwagę design,
 • technologia Grip Walk, ułatwiająca chodzenie po śniegu.
Narty HEAD JOY SLR PRO 2021

Przykładowe Head narty na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć Head narty dostępne na stronie mcksport.pl

Tagi: , ,