Narty Ukraina

Narty Ukraina

Narty Ukraina - Stacje narciarskie, których szukasz Sprawdź nasze propozycje gdzie na stok - Narty Ukraina.
Polecasz jeszcze jakieś inne? Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją propozycję!

Narty Ukraina

Narty Ukraina. Bukowel czy Worochta to nie jedyne miejsca na Ukrainie, w których narciarze mogą znaleźć atrakcje dla siebie. Ukraińskie Karpaty przyciągają turystów niskimi cenami oraz bliskością do granicy z Polską. Karpackie kurorty leżą na zachodniej Ukrainie, tuż za polską granicą. Przed wojną do wielu z tych miejscowości przyjeżdżali kuracjusze oraz narciarze ze wschodnich regionów II Rzeczypospolitej, na przykład spod Lwowa i Stanisławowa.

Bukowel- numer 1 dla narciarzy

To najsłynniejszy ukraiński ośrodek narciarski. Kurort leży około 250 km od granicy z Polską, 30 km od miasta Jaremcze oraz 100 km na południowy-zachód od Iwano-Frankiwska. Jest położony na stokach trzech gór: Bukowel (1127 m), Czarna Klewa (1246 m) i Dowga (1372 m). W kompleksie znajduje się ponad 53 km tras o wszystkich poziomach trudności, o długości od 300 do 2350 m oraz spadku od 40 do 285 m. Trasy biegną po stokach, które są wyposażone w specjalne podłoże trawiaste, armatki śnieżne oraz osłony przeciwsłoneczne. Trzy stoki mają oświetlenie. Na stokach kompleksu może jeździć maksymalnie 15000 osób.

Mniej popularne ośrodki narciarskie na Ukrainie

Warto tutaj wspomnieć chociażby o ośrodku Drahobrat. Jest on znacznie mniejszy od tego w Bukowlu. Znajduje się tu 10 km tras (4 km łatwych, 5 km średnio zaawansowanych i oraz km trudnych). Do dyspozycji turystów jest 5 wyciągów cały kompleks leży na wysokości od 1 400 m do 1 703 m (spadek 303 m). Warte uwagi są również takie ośrodki narciarskie jak: Sławsko i Krasiła z trasami narciarskimi dla osób o rożnym poziomie zaawansowania.

Wszystkie stacje narciarskie - Narty Ukraina

Zobacz też stacje w innych krajach!

Znajdujesz się aktualnie w: