W sezonie 2020/21 grupa nart Fischer RC4 przechodzi rewolucję. Zmieniają się Worldcupy – poza zmianą kształtu, która widoczna jest na pierwszy rzut oka minimalnie zmienia się taliowanie nart. Worldcup’y są trochę lżejsze od poprzednich wersji i dostają nowe płyty – a te są do wyboru M-Track i M/O Plate. Wersja z mocniejszą płytą ma w nazwie Pro – czyli mamy Fischer RC4 Worldcup SC i Fischer RC4 Worldcup SC PRO.

narty fischer rc4 worldcup sc 2021 narty fischer rc4 worldcup sc pro 2021

Poza tym w grupie RC4 pojawia się nowy model CT jest to najtwardsza i najszybsza narta w ofercie Fischer’a – niezwykle precyzyjna i stabilna spełni oczekiwania ekspertów.

narty fischer rc4 ct 2021

Przechodząc do ostatniej wersji, czyli modelu Fischer RC4 RCS – czyli następcy modelu Fischer RC4 Speed … mamy atrakcyjny wygląd, względem poprzednich wersji, narty są minimalnie sztywniejsze dzięki nowej płycie.

Nowy Fischer RC4 RCS – rewelacja sezonu 2021

narty fischer rc4 rcs 2021

Fischer RC4 RCS został poszerzony względem modelu Speed o 1mm pod butem (mieliśmy 67mm, mamy w RCS 68mm), narty z płytą M-Track sprawiają wrażenie trochę sztywniejszych, dzięki nowej płycie lepiej przenoszą siły i są bardziej stabilne przy większych prędkościach. Całość uzupełniają full diagonalne wiązania Z12 i mamy ekstra slalomówkę na tyle wszechstronną, że cały dzień na stoku jest przyjemny!

Fischer RC4 Speed, czy Fischer RC4 Superior SC?

Fischer jest niekwestionowanym liderem spośród producentów nart przeznaczonych dla szybkich i wymagających narciarzy. Wybór desek, które oferuje ta austriacka firma jest jednak niemały. Jeżeli zastanawialiście się, które narty są lepsze Fischer RC4 Speed, czy Fischer RC4 Superior SC? W naszym artykule znajdziecie odpowiedź!

Fischer RC4 Speed pojawił się na rynku w sezonie 2016/2017 i był to następca modelu Superior SC. W odróżnieniu jednak od modelu Superior’a SC i RC, Fischer Speed  nie miał już wersji slalomowej i gigantowej, została tylko slalmowa [R14/165cm]. Historia tego modelu nart jest sporo dłuższa i mniej więcej co 2–3 sezony zmienia się nazwa nart z drobnymi zmianami konstrukcji, technologii. Nie sięgając wstecz więcej niż 10 lat na rynku dostępny był Fischer Race. Potem pojawił się Fischer Superrace, a tego zastąpił Fischer Superior. To co się nie zmieniło to jakość wykonania – zawsze drewniany rdzeń, utwardzany warstwą Titanalu.

fischer_superior_sc_2015Narty Fischer RC4 Superior SC 2014/15

fischer-superior-sc-2016

Fischer RC4 Superior SC i RC z kolekcji 2015/2016

RC4 Speed – nowość 2016/17

W sezonie 2016/17 pojawia się na rynku Fischer RC4 Speed, poza kosmetycznymi zmianami mamy w zasadzie do czynienia z tym samym modelem nart co starszy Superior SC. Drewniany rdzeń, Titanal 0,5mm i Rocker, czyli wszechstronna slalomówka z grupy nart Race. Do tego warto dodać, że bardzo dopracowana i naprawdę bardzo dobra. W przecenach dostępna już w granicach 1200-1400zł, czyli w czołówce na rynku, jeśli brać porównywać podobne narty, z podobnym dorobkiem i opiniami.

W sezonie 2017/2018 Fischer kontynuuje produkcję Fischer RC4 Speed z lekko zmienioną grafiką.

Narty Fischer RC4 Speed 2018

RC4 Speed nie jedno ma imię

Równolegle do katalogowego produktu, czyli nart Fischer RC4 Speed na rynku dostępne są te same narty ukryte pod innymi nazwami (pod zmienioną grafiką). Poza-katalogowe modele nart wykonywane są pod zamówienia największych sieci handlowych, korporacji lub indywidualne zamówienia przekraczające kilka tysięcy par nart.

I tak równolegle z modelem Fischer Speed 2018 na rynku dostępny jest model Fischer RC4 Premium SC 2018:

narty-fischer-rc4-premium-sc-2018

czy Fischer Superior SC 2018:fischer-superior-sc-2018

Kolekcja Fischer RC4 Speed

W sezonie 2018/2019 Fischer RC4 Speed będzie dostępny w bardzo efektownej grafice, tak jak wcześniej konstrukcja nart wiele się nie różni, pojawiają się za to wiązania dostosowane do podeszwy zwykłej i Grip Walk – w nazwie wiązania Z11 GW:

a07518-narty-fischer-rc4-speed-2019

Zatem, które narty są lepsze Speed czy Superior, a może najnowszy RC4 RCS?

Narty konstrukcyjnie są właściwie takie same, różnią się grafiką, mogą różnić się ceną i rokiem produkcji. Narty te to jedne z najpopularniejszych slalomówek Fischera. Świetnie prowadzą w skręcie. Sztywne, ale jeszcze nie wymagające sportowej jazdy. W porównaniu do Worldcupów mają o 0,3 mm mniej Titanalu (Worldcup 08,mm), czyli są bardziej przyjazną wersją Worldcupów. Są też minimalnie mniej taliowane 14m/165cm (w Worldcupie  13m/165cm). Wymienione cechy decydują o tym, że narty będą łatwiejsze w prowadzeniu w zmiennych warunkach na stoku.

Nowy model RC4 RCS może być klasyfikowany pomiędzy starszą wersją Worldcup’a, a Speed’a. Przez co może być idealnym wyborem dla wielu osób, która chciała mieć bardziej sportową charakterystykę, ale nie tak ukierunkowaną jak w Worldcupach

Po narty od MCK Sport zapraszamy tutaj!

Tagi: , , , , , ,