Na efekt, jakim jest jedna z najlepszych pozycji w swojej kategorii, marka FISCHER zapracowała sobie zarówno ogromnym doświadczeniem, jak ciągłymi innowacjami technologicznymi. W tym sezonie po raz kolejny FISCHER staje na wysokości zadania oferując nam najlepsze narty dla zaawansowanych narciarzy i ekspertów. Prezentujemy porównanie nart slalomowych Fischer RC4 Speed i Fischer RC4 Worldcup SC.

narty fischer speed jr 2020

Narty Fischer RC4 Speed 2020

Slalomki Fischer RC4 Speed to następca nart Superior SC. Wykorzystanie drewnianego rdzenia wzmocnionego tytanową powłoką zaowocowało uzyskaniem twardości niemal sportowej klasy, ale przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. W Speedach zastosowano również ułatwiający inicjację skrętów system On Piste ROCKER, który sprawia, że inicjacja skrętów na tych nartach wymaga od narciarza mniejszej siły niż jazda na Fischer RC4 Worldcup SC. Speedy pozwalają wyciągnąć maksimum przyjemności z jazdy. Ich slalomowa geometria idzie w parze z wyjątkową dynamiką: ten nadzwyczajny model o slalomowej charakterystyce potrafi wgnieść w stok z wrażenia. Innymi słowami, Fischer Speed to moc i dynamika w jednym.

narty fischer worldcup sc 2020

Narty Fischer RC4 Worldcup SC 2020

Fischer Worldcup SC to klasyczne narty slalomowe na przygotowane stoki, świetne dla bardzo zaawansowanych narciarzy i ekspertów. Od wielu lat utrzymują się w czołówce testów narciarskich, niejednokrotnie je wygrywając.  Są wyjątkowo twarde i szybkie.  Doskonała geometria narty przekłada się na niesamowite przyspieszenie, zarówno w krótkich, jak i długich skrętach.  Te profesjonalne narty slalomowe, z technologią wprost z mistrzostw świata, są idealne do szybkich skrętów dzięki płytom RACETRACK . Ich wąska linia przekłada się na mistrzowską zwinność i siłę. Najwyższej jakości technologie World Cup i precyzyjne wykończenia brzegów pochodzą bezpośrednio z laboratorium wyścigowego. Zmniejszona waga uzyskana dzięki Hole Ski Technology, czyli wycięciu na czubkach nart, zapewnia wyjątkową kontrolę nad skrętami. Drewniany rdzeń, podwójna titanalowa warstwa i wykończenie ślizgu World Cup Base Finish to niewątpliwe zalety tych nart. Sukces tkwi w geometrii. Wszystko opiera się na udanej koncepcji – taliowanie 122-68-103 jest idealne do slalomu i pozwala na wycięcie skrętu o promieniu 13m. Agresywny szybki skręt to pewnik! Płyta Racetrack zapewnia doskonałą sztywność narcie. Kontakt ze śniegiem – który jest decydujący w narciarstwie – jest optymalny, co przekłada się na bezpośrednie przeniesienie sił. Oznacza to, że energia, która jest używana, jest absorbowana bezpośrednio przez nartę, bez żadnych strat.

fischer rc4 speed narty fischer worldcup sc porównanie nart slalomowych

W sezonie 2020/21 w grupie RC4 pojawia się sporo nowości:

narty fischer rc4 worldcup sc 2021

Worldcup SC z nowym taliowaniem, nową płytą do wyboru wersja sztywniejsza i miększa – na pewno jest to długo wyczekiwana zmiana, która przybliża Worldcup’a SC do znanych droższych konkurentów w tej grupie nart. Model ma jeszcze bardziej agresywny charakter co podoba się wielu osobom testującym.

narty fischer rc4 worldcup rcs 2021

RCS jest modelem zastępującym model Speed – niemniej jest to trochę mocniejsza wersja od poprzednika, w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem, i po testach bez wątpienia będzie to lider w sprzedaży!

Nowe modele świetnie wzbogacają ofertę, z drugiej zaś strony, może komplikują wybór … tak, czy inaczej mamy to czego można spodziewać się po Fischer’ach kolejne świetne modele nart!

PODSUMOWANIE – które narty wybrać?

Zarówno jedne, jak i drugie FISCHERY to świetne narty, z których każdy zaawansowany narciarz powinien być zadowolony. Fischer RC4 Speed na pewno wybaczą nam więcej błędów, są trochę przyjemniejsze od twardych, solidnych Fischer RC4 Worldcup SC. Speedy są nieco bardziej wszechstronne, sprawdzą się zarówno na świeżo przygotowanej trasie, jak i w trudnym, miękkim śniegu. Worldcupy wymagają od nas większego zaangażowania energii i siły podczas skrętów, ale w zamian za to oferują sportową, szybką jazdę bez zahamowań. To narta typowo sportowa, której naturalnym przeznaczeniem są krótkie, ultra szybkie skręty. Ma grubszą od speedów płytę racetrack, dzięki temu wiązanie narty znajduje się wyżej. O 3 mm grubsza warstwa titanalu sprawai, że Worldcupy są twardsze. Worldcupy mają 13 m romień skrętu, podczas gdy Speed mają niewiele większy bo 14 m. Powierzchnia ślizgu w obu modelach została pokryta specjalną warstwą Pro Top Sheet, czyli fakturą, która pozwala na uniknięcie niechcianych zarysowań.

Sprawdź naszą ofertę nart z grupy RC4:

Mam nadzieję, że nasze porównanie nart slalomowych Fischer RC4 Speed i Fischer RC4 Worldcup SC było dla Was pomocne. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z ekspertami MCK Sport!

Podejrzyj w nowej zakładce(otworzy się w nowej zakładce)

Tagi: , ,