Uwielbiasz poruszać się po doskonale przygotowanych stokach, czy bliższe Ci są trudniejsze wyzwania? Właśnie od tego, jak odpowiesz na te wszystkie pytania, zależy to, jakie narty powinieneś wybrać. To oczywiste, że narty muszą być dopasowane do Twojego indywidualnego stylu jazdy. Chciałbyś kupić tanie narty?

Gdzie możesz kupić tanie narty?

Narty są takim sprzętem sportowym, który powinien być na tyle trwały, żeby posłużył Ci przez kilka kolejnych sezonów. Dlatego warto go kupić w sprawdzonym sklepie narciarskim. Takim miejscem z pewnością jest MCK Sport.

W internecie coraz więcej renomowanych marek sprzętu narciarskiego oferuje swoje produkty w promocyjnych cenach. Radzimy Ci poszukać tanich nart takich firm jak na przykład Head, czy Fischer.

Tanie narty

Przykładowe tanie narty na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij tutaj, aby zobaczyć tanie narty dostępne na stronie MCKSport.pl!

Jaki model tanich nart będzie odpowiedni dla Ciebie?

Ogólnie rzecz biorąc, tanie narty można podzielić na tradycyjne oraz carvingowe. Różnicę między nimi będziesz mógł zobaczyć już na pierwszy rzut oka.

Tradycyjne narty charakteryzują się taką samą szerokością deski na całej długości albo tylko trochę zwężają się od dziobów do piętek. Natomiast narty carvingowe są dużo szersze na noskach i piętkach oraz zwężane, tam, gdzie są umieszczone wiązania. Ten rodzaj nart jest też krótszy niż tradycyjna wersja.

Zresztą narty tradycyjne mają również to do siebie, że są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

tanie narty Fischer

Tanie narty – na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Gdy kupujesz tanie narty, to powinieneś wiedzieć, że są one przeznaczone do różnych dyscyplin narciarskich.

Największy wybór nart jest dla narciarzy alpejskich. W drugiej kolejności są narty odpowiednie dla narciarzy zjazdowych.  Jest również bardzo wiele nart freeride, freestyle, które mają niestandardowe rozmiary i nie pasują do żadnej z wymienionych tutaj kategorii.

tanie narty Fischer

Dopasowanie nart do Twoich możliwości

Wiemy, że to trudne, ale postaraj się obiektywnie spojrzeć na to, jaki poziom jazdy na nartach reprezentujesz.

Gdy jesteś osobą początkującą, a ambitnie kupisz sobie narty dla profesjonalistów, to jazda na nich będzie dla Ciebie wyjątkowo trudna i męcząca. Natomiast, jeżeli jesteś zaawansowanym narciarzem i pragniesz się dale rozwijać, to narty dla osób początkujących będą Ci w tym tylko przeszkadzały.

Dla osób początkujących i średniozaawansowanych najlepsze będą tanie narty z grupy allround. Mają one bardzo dobre osiągi na prawidłowo przygotowanych trasach.

Natomiast dla osób zaawansowanych polecamy rozwinięte pod względem technologicznym narty z grupy allround, wszechstronne narty sportowe, tak zwane front-racery lub narty z segmentu allmountain.

Fischer tanie narty

Tagi: , , ,