Zima jest najlepszą porą roku do jazdy na nartach. Aktywność fizyczna jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zachować dobrą kondycję nawet wtedy, gdy warunki pogodowe nie sprzyjają długim spacerom.
Jazda na nartach dostarcza też wiele pozytywnych emocji. Jednak, żeby była przyjemnością, to niezbędne jest posiadanie bardzo dobrej jakości nart. Najlepsze narty?

Pomożemy Ci w wybraniu najlepszych nart zjazdowych.

najlepsze narty zjazdowe

Najlepsze narty zjazdowe – jak dobrać je do wieku i płci?

Odpowiednie narty zjazdowe to takie, które są dopasowane do Twojego wzrostu oraz indywidualnych umiejętności. Wśród modeli dostępnych na rynku występują:

  • Narty dla dorosłych unisex,
  • Narty damskie,
  • Narty męskie,
  • Narty dla dzieci (juniorskie).

Dla dorosłych są przeznaczone narty o największej wadze i długości. Natomiast narty dla kobiet wyróżniają się wyjątkowym designem. Żeby jazda była jeszcze bardziej komfortowa, wiązania znajdują się w nich trochę bardziej z przodu, niż w przypadku nart dla mężczyzn.

Najlepsze narty zjazdowe damskie powinny być krótsze niż narty męskie. Wtedy skręcanie na nich staje się o wiele łatwiejsze

Narty młodzieżowe oraz te dla dzieci mają o wiele mniejsze gabaryty niż te dla osób dorosłych.

Najlepsze narty zjazdowe – jakie popularne modele możemy tutaj wyróżnić?

  • Narty Allround – jest to najpopularniejszy rodzaj nart zjazdowych. Są one doskonałą propozycją dla osób początkujących, jak i tych trochę bardziej zaawansowanych. Jazda na nich, wykonywanie różnych manewrów wymaga on narciarza jak najmniej wysiłku. Narty allround są przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.
narty najlepsze
  • Narty All Mountain – charakteryzują się sporą wypornością i zapewniają swobodne wykonywanie zjazdów. Są odpowiednie zarówno do jeżdżenia na nich na stoku, jak i w miejscach mniej przygotowanych do jazdy, gdzie jest więcej śniegu.
najlepsze narty
  • Narty Crosscarver – polecamy je dla osób, które mają bardzo duże doświadczenie w jeździe na nartach. Są odpowiednie do dynamicznej jazdy po usypanym stoku. Wyróżniają się one o wiele większą twardością niż standardowe narty typu Allround. Do skierowania nimi niezbędna jest większa siła i umiejętności.
najlepsze narty zjazdowe Fischer

Jak dopasować długość nart do Twoich umiejętności?

Im narty zjazdowe są dłuższe, tym trudniejsze jest manewrowanie nimi na ściegu. Jeżeli lubisz szybką i dynamiczną jazdę na nartach, to polecamy Ci te, o niewielkiej długości. Natomiast gdy wolisz jeździć po łagodnych stokach narciarskich, to lepsze będą dla Ciebie dłuższe narty zjazdowe.

Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi, będziesz już wiedział, w jaki sposób wybrać najlepsze narty zjazdowe.

Przykładowe narty na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit i zobacz najlepsze narty dostępne na stronie MCKSport.pl!         

Tagi: , , ,