Wiodący producenci nart, tacy jak na przykład Head, czy Fischer oferują każdego roku nowe modele. Nie ma, więc nic zaskakującego w tym, że narciarze mogą mieć problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich nart.
Każda kolekcja nart jest przeznaczona dla trochę innej grupy docelowej. Rynek trochę wymusza ujednolicenie nazewnictwa. Dzięki temu narciarzom trochę łatwiej jest znaleźć odpowiedni dla nich rodzaj nart.
W takim razie czym charakteryzują się narty all mountain?

Narty all mountain

Narty all mountain – czym się charakteryzują?

Jest to najbardziej wszechstronny model nart. Narty all mountain bardzo dobrze sprawdzą się na trasach o różnym stopniu przygotowania. Bardzo dobrze poradzą sobie nie tylko na przygotowanych trasach, ale również w trudniejszych warunkach, takich jak na przykład mokry śnieg albo nierówna powierzchnia. Są odpowiednie zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących narciarzy.

Najważniejsze cechy nart all mountain to:

  • poszerzone taliowanie (w odniesieniu do nart typu race, 72-86mm),
  • zwiększona powierzchnia ślizgów,
  • zróżnicowany promień skrętu (pomiędzy 15 a 20 m),
  • szeroki zakres długości,
  • zastosowanie systemu rocker.

Poszczególne cechy nart all mountain – jak wpływają na komfort jazdy?

  • System rocker sprawia, że jazda po miękkim śniegu oraz poza trasami (freeride) jest o wiele prostsza. Można wykonywać o wiele płynniej i swobodniej różne manewry. Dodatkowo system rocker powoduje lepszą absorbcję wstrząsów, a co za tym idzie lepszą przyczepność i komfort jazdy, bez względu na warunki terenowe.
  • Narty all mountain są długie. Dzięki temu możliwe są długie skręty nawet przy dużej prędkości jazdy.
  • Większa powierzchnia ślizgu daje możliwość swobodnej jazdy poza wyznaczonymi trasami. Narty te poradzą sobie nawet na miękkim i mokrym śniegu, dzięki dużej powierzchni ślizgu.
Narty all mountain Fischer

Narty all mountain – dla kogo są przeznaczone?

W tej kategorii można znaleźć narty zarówno dla osób początkujących, jak i na poziomie eksperckim. Na pewno będzie to dobry wybór dla osób, które ze względu na zbyt duży wzrost i wagę nie mogły kupić odpowiednich dla siebie nart z grupy race.

Najwyższej klasy nart all mountain o krótkim promieniu skrętu mogą być idealne dla osób, które są wysokie.

Narty all mountain będą dobrym wyborem, dla każdego, kto ceni w sprzęcie sportowym wszechstronność. Narty z tej grupy doskonale sobie poradzą zarówno na dobrze przygotowanych trasach narciarskich, jak i poza nimi.

Narty Fischer

Jakie modele nart all mountain polecamy?

Przede wszystkim warto zainteresować się nartami znanej na całym świecie marki Fischer. Polecamy między innymi model Fischer RC ONE 86 GT multiflex + RSX12 GW 2021

Są to narty przeznaczone dla osób na poziomie eksperckim. Charakteryzują się tym, że można na nich wykonywać bardzo dynamiczne skręty.bezpieczne, zapewniają stabilność i sprawdzą się nawet na nieprzygotowanych trasach narciarskich.

all mountain narty

Przykłady nart all mountain na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć narty all mountain dostępne na stronie MCKSport.pl!         

Tagi: , ,