Narty dla dziecka – co wybrać?

Narty dla dziecka: narty juniorskie produkowane są zarówno przez Fischer’a jak i Head’a. W uproszczeniu można je podzielić na 3 grupy. Modele podstawowe dla dzici początkujących i średnio zaawansowanych. Modele zaawansowane i narty zawodnicze.

Modele podstawowe z rdzeniem kompozytowym. Narty produkowane są w szerokim zakresie długości od 80cm do prawie 160cm. Takie modele nart są w przedziale cenowym około 500-900zł w zależności od wiązań, kolekcji oraz długości. Wszystkie narty produkowane są z maksymalnie uniwersalnymi parametrami – promień skrętu jest pomiędzy nartami slalomowymi, a gigantowymi, szerokość nart pod butem również jest po środku – narty nie są, ani bardzo wąskie, ani bardzo szerokie. Dzięki temu oferowane modele nart bardzo dobrze sprawdzają się na stokach przygotowanych, jak i tych już zniszczonych po całym dniu. Bogate doświadczenie producentów pozwoliło na stworzenie bardzo dopracowanych modeli nart, które są łatwe. Wybaczają błędy, pozwalają na łatwe skręcanie, a to w połączeniu pozwala na szybką naukę i mile spędzony czas w górach. Takie modele nart to:

Fischer Race Jr, Fischer Curv Jr i Fischer RC ONE Jr

Head Supershape Team, Head Monster i Head Joy

Narty dla dzieci zaawansowanych od modeli podstawowych różnią się konstrukcją zbudowane są z drewnianego rdzenia, który pozwala na precyzyjniejsze skręty. Takie narty są trochę sztywniejsze, a ich konstrukcja bazuje na nartach seniorskich. Często takie modele mają również mocniejsze wiązania FJ7 lub Z9. Narty zwykle dostępne są w długościach od 110cm do 160cm, z czego najczęściej występują w długościach 130-150cm. Przedział cenowy takich nart to około 800 – 1500zł, cena nart z wiązaniami. Podobnie jak w modelach dla początkujących charakterystyka nart jest również uniwersalana narty są zaprojektowane pod jazdę po trasach przygotowanych. Modele nart dla dzieci zaawansowanych to:

Fischer Curv Pro, Fischer Speed JR

Head i Race Team

Zawodnicze narty dla dziecka

Ofertę nart dla dzieci zamykają narty zawodnicze. Budową bazujące na nartach seniorskich z drewnianym rdzeniami i wiązaniami przykręcanymi na płytach zawodniczych. Do wyboru narty SL – slalomowe i GS – gigantowe. Deski przeznaczone do sportowej jazdy po twardych przygotowanych stokach. Maksymalnie precyzyjne i szybkie pozwolą na doskonalenia jazdy i bicie rekordów. W ofercie producentów:

Fischer RC4 Worldcup SL Jr i Fischer RC4 Worldcup GS Jr

Head Worldcup Rebels SL Jr i Head Worldcup Rebels GS Jr

Po narty dla dzieci zapraszamy tutaj >

Kolejna grupa to mocniejsze narty

Tagi: , , ,