Podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać przed wyborem nart zjazdowych dotyczy poziomu umiejętności narciarza. Modele z najnowszych kolekcji wiodących producentów takich jak FISCHER czy HEAD rzadko wpasowują się w kategorię narty do 1500 zł. Jeżeli technika Twojej jazdy jest bardzo dobra lub zaawansowana, a Twój budżet na zakup jest nienegocjowalny, wtedy polecamy wybór nart z sezonu 2018. Zadanie jest łatwiejsze w przypadku narciarzy początkujących i średniozaawansowanych, którzy nie oczekują od nart twardości i dynamicznej reakcji.

 

Jak dużo jeździsz?

Radzimy przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami jazdy. Ważne, żeby brać pod uwagę również częstotliwość wyjazdów – jeżeli planujesz kilkanaście do kilkudziesięciu dni narciarskich w ciągu sezonu, lepiej wybrać solidniejsze narty z nieco wyższej półki. Podobnie jeżeli jesteś niezmordowanym narciarzem lub narciarką, którzy katują stok od rana do zamknięcia wyciągów.

 

Na dobry początek – V-Shape

Narciarzom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na śniegu polecamy narty HEAD V-Shape V2 2019. Nauka jazdy nie była nigdy tak łatwa jak na tych nartach! Przekonująca jest też atrakcyjna cena – ten model łapie się do grupy narty do 1500 zł. V-Shape V2 to Twoja przepustka do narciarskiego świata. Od samego początku poczujesz się pewnie z każdym skrętem. Seria V-Shape została wyposażona w najnowszą technologią LYT TECH, która jest oparta na lekkich, a przy tym ultra wytrzymałych materiałach.

 

Narty head V-shape v2 2019 narty do 1500 zł

Wysokość i ciężar

Cięższe osoby o wadze 90/100 kg+ powinny poszukać szerszych nart, które będą miały większą wyporność. Najlepiej sprawdzą się modele z ok. 70 cm w talii. Narty ze średniej półki cenowej zazwyczaj nie będą wystarczającą twarde, dlatego warto zwrócić uwagę właśnie na szerokość. Sugerujemy narty Progressor F17 lub Progressor F16. Modele z najnowszego sezonu, są nieco droższe, ale propozycje ubiegłoroczne są równie dobre – ich solidny, drewniany rdzeń i nowoczesna geometria zostały docenione zarówno przez użytkowników, jak i ekspertów World Ski Test.

 

Narty do 1500 zł z sezonu 2018:

narty fischer Progressor F16 2018 narty do 1500 zł

Progressor F16 2018 – początkujący/ średniozaawansowany

 

narty fischer Progressor F17 2018 narty do 1500 zł

Progressor F17 2018 – średniozaawansowany/ dobrze jeżdżący

 

narty Progressor F18 2018 narty do 1500 zł

Progressor F18 2018 – zaawansowany

 

Dedykowane kobietom

Projektując narty z myślą o kobietach, producenci zazwyczaj decydują się na niższy współczynnik twardości niż w modelach uniwersalne, takie jak Progressor. Dzięki temu narty damskie są z miększe, łatwiejsze w prowadzeniu i niewymagające dużego nacisku siły. Dlatego ceny wyjściowe modeli z najnowszego sezonu są nieco przystępniejsze. Jeżeli na stoku nie lubią rozwijać dużych prędkości i określasz swoją jazdę jako średnio-zaawansowaną lub początkującą, polecamy narty HEAD PURE JOY 2019. Bardzo wdzięczny model oparty na konstrukcji LIBRA, która nadaje im lekkości i sprzyja zachowaniu balansu i kontroli w każdych warunkach. Dodatkowym atutem jest miękki flex w połączeniu ze delikatną sprężystością kompozytowego rdzenia w konstrukcji Graphene Superlite oraz tłumiące drgania ściany boczne ABS.

Narty damskie head pure joy 2019 narty do 1500 zł

 

Dobrym wyborem dla zaawansowanych narciarek będą narty Fischer My Turn 68. Wyróżnia je sportowa geometria, przy zachowaniu doskonałej stabilności i balansu. Drewniany rdzeń został wykonany w technologii SANDWICH SIDEWALL CONSTRUCTION oraz AirTec. Dodatkowo narty wyposażone są w rewelacyjny, ułatwiający wchodzenie w skręty system On Piste Rocker. W sklepie wciąż dostępny jest model Fischer My Turn 68 2018, który nie odbiega mocno parametrami od Fischer My Turn 68 2019.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,