Geometria nart oparta na wielu promieniach skrętu w serii The Curv poprawia kontrolę i transfer mocy na każdym etapie zakrętu – od zainicjowania skrętu po ostatnią fazę przyśpieszenia przy wyjściu z zakrętu.Elegancki, minimalistyczny design obu modeli od razu przykuwa uwagę. Lustrzana czerń płynnie przechodząca w żółte – Curv Ti  lub czerwone –  RC4 Speed powierzchnie wpisuje się w najnowsze trendy wzornictwa. Wybór pomiędzy nartami Fischer Curv Ti a nartami Fischer RC4 Speed nie musi ograniczać się do preferencji kolorystycznych. Zarówno Curvy, jak i Speedy kryją dużo więcej pod warstwą lakieru.

 

 

Fischer RC4 Speed 2019

Narty Fischer RC4 Speed 2019

Klasyczne slalomki Fischer RC4 Speed to następca nart Superior SC. Wykorzystanie drewnianego rdzenia wzmocnionego tytanową powłoką zaowocowało uzyskaniem twardości niemal sportowej klasy, ale przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. W Speedach zastosowano również ułatwiający inicjację skrętów system On Piste ROCKER, który sprawia, że wejście w skręt na tych nartach wymaga od narciarza mniejszej siły, dzięki czemu po całym dniu jazdy nogi są mniej zmęczone, a mięśnie szybciej się regenerują. Speedy pozwalają wyciągnąć maksimum przyjemności z jazdy. Ich slalomowa geometria idzie w parze z wyjątkową dynamiką: ten nadzwyczajny model o slalomowej charakterystyce potrafi wgnieść w stok z wrażenia. Innymi słowami, Fischer Speed to moc i dynamika w jednym.

 

 

RC4 Fischer The Curv Ti 2019

 

Narty RC4 Fischer The Curv Ti 2019

On Piste Rocker do pary z zastosowanym w tym modelu rewolucyjnym systemem Triple Radius System, gwarantuje nam wręcz idealną pracę narty w każdym skręcie! Nowa geometria nart powstała przy zastosowaniu Triple Radius, czyli potrójnego promienia skrętu zapewnia nam jeszcze lepszą kontrolę i efektywniejsze przenoszenie sił w każdym skręcie – zaczynając od prawidłowej inicjacji skrętu, poprzez fazę precyzyjnego ślizgu na krawędzi, aż do ostatecznego przyspieszenia w końcowym etapie skrętu. The Curv Ti pokryte są aż 0.5 warstwą ultramocnego titanalu, który odpowiada za uzyskanie maksymalnej stabilności niezależnie od siły nacisku na nartę. Na koniec warto dodać, że kolekcja składa się z nart tzw. character size. Oznacza to, że każda długość nart została specjalnie zaprojektowana tak, aby dopasować się idealnie do preferowanego stylu jazdy użytkownika. Każdy rozmiar nart posiada odrębną geometrie dostosowaną do potrójnego promienia skrętu, dzięki czemu narta doskonale układa się w zakręcie o dowolnym łuku zarówno krótkim, średnim jak i długim.

 

porownanie fischer rc4 speed fischer curve ti

 

 

PODSUMOWANIE – które narty wybrać?

Zarówno jedne, jak i drugie narty powstały z myślą o bardzo dobrych i zaawansowanych narciarzach, którzy jeżdżą technicznie, ale nie uprawiają wysiłkowej jazdy. Oba modele nart mają bardzo podobną technologię, taką samą warstwę titanalu, podobne taliowanie i drewnianą konstrukcję – beech poplar wood core. Speed 2019 to model będący kontynuacją świetnych nart Superior SC, a narty Fischer The Curv Ti są jeszcze bardziej dopieszczone. Obok On Piste Rocker, który już samodzielnie jest wielkim ułatwieniem jazdy, producent zaoferował nam Triple Radius System. Speed to dopracowana, klasyczna slalomówka, a The Curv Ti jest bardziej wszechstronną nartą, która dzięki Triple Radius pozwoli pojechać zarówno krótkim, jak i długim skrętem.

Tagi: , , ,