Jak dobrać rozmiar rękawiczek narciarskich?

Podpowiadamy jak prawidłowo dobrać rozmiar rękawiczek narciarskich tak, aby dobrze przylegały i tym samym zapewniały nam odpowiednią izolację przed chłodem.  Rękawice narciarskie nie mogą być także zbyt ciasne, ponieważ ściśnięte palce szybciej zmarzną, a do tego będzie nam bardzo niewygodnie.

Zastanawiasz się jaki rozmiar będzie odpowiedni? Wystarczy, że rozłożysz dłoń na płasko i zmierzysz jej obwód w najszerszym miejscu (bez kciuka).

  • Wynik 15-17 cm to rozmiar 6,
  • 18-19 cm rozmiar 7,
  • 20-22 cm rozmiar 8,
  • 23-24 cm rozmiar 9,
  • 25-27 cm rozmiar 10,
  • 28-29 cm rozmiar 11.

W ofercie posiadamy szeroki wybór rękawiczek narciarskich typu unisex w rozmiarach 6, 7, 8, 9, 10, 11.

 

Idealne rękawiczki narciarskie – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Rękawice na narty muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Dobrze dobrane rękawiczki wspomagają pewny chwyt i nie krępują ruchów dłoni podczas trzymania kijków lub wykonywania manewrów. Antypoślizgowy materiał wierzchni ułatwi trzymanie kijków, a ściągacze i rzep pozwolą dopasować je do dłoni oraz ustabilizować nadgarstek. Warto zwrócić uwagę, czy rękawiczki posiadają odpowiednio wykonane przeszycia, które ułatwią nam swobodne poruszanie dłońmi i zginanie palców.

Gdy przy produkcji rękawiczek została zastosowana odpowiednio zaawansowana membrana – możemy mieć pewność, że rękawice nie będą przemakać. Polecamy rękawice wykonane z Thinsulate, czyli specjalnie zaprojektowanego materiału o gęstym splocie włókien. Zagwarantuje nam najwyższą izolację termiczną. Rękawiczki wykonane z niego są lekkie i wygodne.

Polecamy również stylowe rękawiczki narciarskie z koziej skóry z wypełnieniem w technologii Primaloft (tzw. sztuczny puch), które zapewnią nam ochronę przed przemakaniem, wiatrem i mrozem. Zaletą Primaloft jest jego wysoka elastyczność i bardzo szybkie wysychanie.

 

 

 

W sklepie MCK Sport znajdziesz wyłącznie oryginalne rękawiczki narciarskie topowych producentów Fishera, HEAD – wszystkie modele mają świetne parametry zgodne z wymaganiami stawianymi przez światowej klasy narciarzy. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania i atrakcyjne ceny!

Tagi: ,