Jeżeli lubisz trenować na świeżym powietrzu, to  bielizna termoaktywna damska obowiązkowo powinna się znaleźć w Twojej garderobie.

Odzież termoaktywna

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna damska została stworzona właśnie po to, żeby mogła spełniać dwie funkcje. Pierwszą z nich jest izolacja od niskiej temperatury oraz pozostałych czynników atmosferycznych, takich jak na przykład wilgoć lub deszcz. Drugą funkcją jest właściwa wentylacja i odprowadzanie wilgoci, którą człowiek wytwarza w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Bielizna termoaktywna jest oddychająca. Może być używana między innymi przez biegaczy, przez osoby jeżdżące na rowerze albo na nartach.

Czym różni się bielizna termiczna od bielizny termoaktywnej?

W przypadku bielizny termicznej jej zadaniem jest tylko i wyłącznie ochrona przed zimnem i zagwarantowanie Ci właściwej temperatury ciała podczas wysiłku fizycznego. Nie posiada ona żadnej wentylacji, w przeciwieństwie do bielizny termoaktywnej damskiej. To dobra opcja dla Ciebie, jeżeli potrzebujesz założyć pod kurtkę albo pod bluzę dodatkową warstwę, aby zapewnić sobie lepszy komfort termiczny.

Czy warto kupić bieliznę termoaktywną?

Ten rodzaj bielizny dla kobiet w bardzo dużym stopniu jest w stanie poprawić Twój komfort w czasie codziennych treningów lub jazdy na nartach. Bielizna termoaktywna damska potrafi mieć naprawdę dobre parametry. W dużym stopniu wpływa na nie materiał, z którego została wykonana.

Z jakich materiałów jest produkowana?

Bielizna termoaktywna najczęściej jest produkowana z dwóch rodzajów materiałów:

  • Syntetycznych (poliamid, elastan) – gwarantuje komfort termiczny, ale nie zapewnia dobrej wentylacji,
  • Naturalnych (wełna, bawełna, len) ­– dobrze się sprawdzi przy mniej intensywnym wysiłku fizycznym i przy mniej wymagających warunkach atmosferycznych.

Czym się charakteryzuje bielizna dla narciarzy?

Jeżeli jesteś narciarką, to powinnaś wybrać taką bieliznę, która zapewni Ci dodatkowe ciepło. Jednocześnie będzie ona skutecznie odprowadzała nadmiar wilgoci. Bielizna termoaktywna damska z powodzeniem zakładana jest pod kurtkę narciarską lub pod bluzę na narty albo na snowboard.

Bielizna termoaktywna damska na rower – jakie powinna mieć cechy?

Najważniejsze przy takiej bieliźnie jest to, żeby dobrze dopasowywała się do ciała i chroniła przed zmiennymi temperaturami na zewnątrz. Wśród tego rodzaju bielizny termoaktywnej dla kobiet będziesz mogła znaleźć zarówno krótkie, jak i długie spodenki to samo dotyczy koszulek.

Przykładowa odzież termoaktywna damska na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij ten akapit, aby przejść do bielizna termoaktywna damska dostępna na MCKSport.pl!

Tagi: , , ,