Dzięki odpowiedniej odzieży rowerowej jazda na rowerze jest możliwa o każdej porze roku. Jednak, gdy jest jeszcze chłodno i nie chcesz marznąć, to dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w termoaktywną bieliznę na rower.

Będzie ona dobra zarówno na dłuższą jazdę po górach, jak i do jazdy po mieście przy niższych temperaturach.

Bielizna na rower

Bielizna na rower – powinna skutecznie odprowadzać wilgoć

W internecie i nie tylko krąży błędne przekonanie, że w termoaktywnej bieliźnie na rower, rowerzysta w ogóle się nie poci. To byłoby przecież niemożliwe i niezdrowe.

Bielizna na rower

Bielizna na rower służy właśnie temu, żebyś w czasie treningu nie miał na sobie mokrych od potu ubrań. Takie przepocone ubrania są nie tylko bardzo nieprzyjemne w użytkowaniu, ale również narażają Cię na chorobę z powodu zbytniego wychłodzenia organizmu.

Termoaktywna bielizna na rower zazwyczaj jest wyprodukowana z tkaniny syntetycznej, która skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz. To sprawia, że Twoja skóra pozostaje zupełnie sucha, nawet przy intensywnej jeździe na rowerze.

Bielizna na rower – w jaki sposób ją dobrać?

Właściwie dobrana bielizna na rower termoaktywna musi bardzo ściśle przylegać do skóry, a wręcz lekko ją uciskać. Tylko wtedy masz pewność, że strój na rower będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję.

Gdy wybierasz termoaktywną bieliznę na rower, to powinieneś spojrzeć, jak wyglądają jej szwy. Wygodna bielizna na rower powinna mieć płaskie szwy, które nie obcierają skóry i nie powodują odparzeń.

Bielizna na rower

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest jakość materiału, z którego została wyprodukowana bielizna na rower. Gdy kupisz bieliznę na rower słabej jakości, to już po kilku praniach starci ona elastyczność i będzie mniej efektywnie odprowadzała pot.

Bielizna na rower – jakie jeszcze powinna mieć cechy?

Poza wspomnianymi wcześniej ważnymi cechami, takimi, jak izolacja termiczna, czy skuteczne odprowadzanie wilgoci, dobrej jakości bielizna na rower, powinna również być: bezwonna, elastyczna, mieć kontrastowe szwy dla lepszej widoczności.

Warto jest zainwestować w bieliznę na rower od renomowanej firmy, na przykład Loeffer. Mają oni bardzo szeroki wybór rozmiarów i modeli, więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Produkują bieliznę na rower, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Bielizna na rower

Przykładowa bielizna na rower na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć więcej produktów z kategorii bielizny? Kliknij akapit, aby przejść do bielizny na rower dostępnych na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: , ,