Coraz więcej osób jest zainteresowanych nie tylko jazdą na rowerze rekreacyjną, ale również wysiłkową. Dlatego też coraz więcej ludzi, bardzo profesjonalnie podchodzi do wycieczek rowerowych.

Wiele pytań zaczyna się rodzić w głowie początkującego rowerzysty w momencie, gdy kupuje pierwsze akcesoria lub odzież rowerową. Dużo osób również nie wie, jaką bieliznę rowerową wybrać.

Częstym błędem jest zakładanie standardowej bielizny, mimo włożenia już na siebie spodenek rowerowych z wkładką, które powinno się nosić bez bielizny.
Oczywiście, że spodenki z wkładką są odpowiednie tylko na długie dystanse. Na krótszej trasie, po prostu nie spełniłyby one swojej funkcji.
W przypadku długich tras założenie na siebie zwykłej bielizny może prowadzić do tworzenia się otarć skóry. Jak wybrać bieliznę rowerową?

Bielizna rowerowa

Bielizna rowerowa – czy są to spodenki z wkładką?

Zakup bielizny rowerowej, czyli spodenek z wkładką, polecamy tylko i wyłącznie tym rowerzystom, którzy w przyszłości chcą pokonywać wielokilometrowe trasy.

Spodenki z wkładką powinno się zakładać na trasy rowerowe, które mają więcej niż kilkanaście kilometrów. Najlepiej sprawdzają się na trasach kilkudziesięciokilometrowych.

Czy warto jest zakładać standardową bieliznę, jednocześnie ze spodenkami z wkładką, które na swój sposób pełnią funkcję majtek?

Nie polecamy takiego połączenia, z tego względu, że dobrze dopasowana wkładka w spodenkach rowerowych zapewnia maksymalny komfort i możesz się poczuć swobodnie na siodełku.

Bielizna rowerowa Loffler

Bielizna rowerowa – w jaki sposób wybrać spodenki z wkładką?

W naszym kraju w ostatnim czasie rośnie popyt na różnego rodzaju akcesoria rowerowe oraz odzież, w tym oczywiście bieliznę rowerową.

Samo kupno spodenek z wkładką może pociągać za sobą wiele problemów, bo na rynku aktualnie jest bardzo duży wybór tego rodzaju bielizny rowerowej.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że wkładki w spodenkach rowerowych dla kobiet i dla mężczyzn różnią się między sobą.

Radzimy Ci wybrać taką bieliznę rowerową, która jest wykonana w technologii bezszwowej. Dzięki temu jest nie tylko wyjątkowo komfortowa, ale również nie będzie ona ocierała skóry, nawet przy bardzo długich trasach.

Bielizna rowerowa

Bielizna rowerowa – jakie są jej atuty?

Bardzo ważną zaletą bielizny rowerowej są również jej antybakteryjne właściwości. Optymalnie dobrane spodenki rowerowe skutecznie odprowadzają wilgoć ze skóry, a co za tym idzie, zmniejszają ryzyko wystąpień infekcji oraz stanów zapalnych. Bielizna rowerowa charakteryzuje się dobrą oddychalnością. Tę cechę posiadają na przykład spodenki męskie LOEFFLER BIKE SHORTS GTX ACTIVE.

Bielizna rowerowa

Przykładowa bielizna rowerowa na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć bieliznę rowerową? Kliknij ten akapit, aby przejść do bielizny rowerowej dostępnej na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: ,