Pewnie, gdy przeglądasz oferty sklepów sportowych, to zastanawiasz się nad tym, jaka bielizna sportowa jest najlepsza. Dostępnych modeli jest na rynku naprawdę bardzo wiele. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy kupowaniu bielizny sportowej?

Bielizna sportowa

Bielizna sportowa – jakie powinna mieć cechy?

Zadaniem bielizny sportowej jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci, czyli potu ze skóry oraz zapewnienie izolacji termicznej.

Bielizna sportowa – na czym polega odprowadzanie wilgoci?

Zdecydowana większość produktów pochodzących od renomowanych firm, bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

Producenci bielizny sportowej wprowadzają na rynek coraz nowsze i lepszej jakości materiały. Prawda jest taka, że im lepiej dana tkanina odprowadza pot i jest przyjemniejsza w dotyku, tym jest droższa.

Bielizna sportowa

Bielizna sportowa – jak dobrać właściwy krój i rozmiar?

Krój bielizny sportowej jest zależny przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Musisz jednak pamiętać o tym, że żeby bielizna sportowa spełniała swoją funkcję, to powinna być obcisła i dobrze przylegać do ciała.

Luźna koszulka sportowa w roli bielizny sportowej zupełnie się nie sprawdzi. Gdy tego rodzaju odzież sportowa nie opina ciała, to wilgoć nie jest transportowana na zewnątrz, a pot pozostaje na skórze, co nie jest przyjemnym odczuciem.

Bielizna sportowa – czy zapewnia ona izolację cieplną?

Pod względem izolacji cieplnej bieliznę sportową można podzielić na cztery podstawowe kategorie:

  • bieliznę ciepłą,
  • średnią, czyli całoroczną,
  • lekką, czyli przewiewną,
  • bieliznę odporną na przewianie.
Bielizna sportowa

Czym charakteryzuje się bielizna ciepła?

Tego rodzaju odzież sportowa jest wyprodukowana z dosyć grubych materiałów. Ich zadaniem jest utrzymanie właściwej ciepłoty ciała przy niskich oraz bardzo niskich temperaturach.

Jakie cechy powinna mieć bielizna średnia?

Bielizna sportowa średnia będzie najlepszym wyborem przy niskich oraz średnich temperaturach, gdy jesteś aktywny. Bardzo dobrze odprowadza ona wilgoć, a jednocześnie gwarantuje odpowiednią izolację cieplną.

Na jakie warunki jest odpowiednia bielizna lekka?

Bieliznę lekką powinno się zakładać przy wyższych temperaturach. Chroni ona przed uczuciem przepocenia w czasie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, na przykład szybkiej jazdy na rowerze.

Niektóre modele tego rodzaju bielizny sportowej są wyprodukowane z mikrosiatki, czyli meshu, który jeszcze lepiej likwiduje wilgoć.

Jest to odpowiednia bielizna dla osób, które są bardzo aktywne fizyczne przy wysokich oraz średnich temperaturach. Jest dobra na przykład na siłownię albo do biegania w gorące dni.

Bielizna sportowa Loffler

Przykładowa bielizna sportowa na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć więcej produktów? Kliknij ten akapit, aby przejść do bielizny sportowej dostępnej na stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,