Stroje na rower są tworzone z myślą o wielbicielach kolarstwa. Są one przystosowane dla wszystkich tych osób, dla których bardzo ważny jest komfort, niezawodność i wysokie parametry techniczne odzieży kolarskiej.

Aktualnie na rynku jest kilka bardzo dobrych firm, które zajmują się produkowaniem strojów na rower dla profesjonalistów, jak również dla osób uprawiających rekreacyjną jazdę na rowerze. Strój na rower możesz znaleźć w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych.

strój na rower

Strój na rower –potówka

Jeżeli chodzi o strój na rower, to jednym z jego najważniejszych elementów jest potówka. Jest to koszulka rowerowa, która bardzo ściśle przylega do ciała.

Taka koszulka na rower powinna być opięta, ale jednocześnie w żaden sposób nie może krępować ruchów rowerzysty. Potówka nie może się unosić ani podwijać w czasie jazdy na rowerze.

Czasami potówki są traktowane jako pierwsza warstwa stroju na rower. Jednak musisz pamiętać o tym, że koszulka rowerowa jest odpowiedzialna głównie za odprowadzanie potu na zewnątrz w czasie intensywnego treningu.

Najlepiej jest wybrać potówkę wyprodukowaną z syntetycznego materiału, ponieważ wyjątkowo dobrze odprowadzają wilgoć.

Strój na rower – koszulka rowerowa

Wiele osób po prostu nie lubi strój na rower z materiałów syntetycznych. To właśnie dla nich przeznaczone są koszulki rowerowe wykonane z wełny merynosów. Jest to bardzo przyjemna w dotyku wełna, w przeciwieństwie do jej tradycyjnej odmiany.

Jednak warto wiedzieć o tym, że wełna merynosów charakteryzuje się niższymi właściwościami termoregulacji.
Oznacza to, że w praktyce nie odprowadza ona tak skutecznie wilgoci, jak materiały syntetyczne, takie jak na przykład poliester. Strój na rower wykonany z wełny merynosów będzie odpowiedni na mniej intensywne treningi.

Strój na rower Loffler

Strój na rower – spodenki kolarskie

Strój na rower to również spodenki kolarskie. Standardowo można je podzielić na obcisłe, luźne oraz dwa w jednym.

Ten ostatni model jest najlepszym wyborem dla wielu kolarzy, bo zastosowana w nich wkładka może być bardzo pomocna w zachowaniu odpowiedniej higieny.
W dodatku są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych kolarzy, którzy po prostu źle się czują w obcisłych spodenkach.

strój na rower

Wyjątkowym modelem, jeżeli chodzi o strój na rower, są bardzo oryginalnie prezentujące się spodenki z szelkami.

 Warto wiedzieć, że założenie ich bezpośrednio na ciało, może prowadzić do powstawania otarć oraz podrażnień skóry. Żeby temu zapobiec, warto pod takie spodenki rowerowe założyć potówkę.

strój na rower

Przykładowe stroje na rower na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do strojów na rower dostępnych na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,