Oferta kasków MTB, które są aktualnie dostępne na rynku, może przerazić każdego, kto chce kupić swój pierwszy kask.
Producenci sprzętu sportowego nieustanne proponują nowe rozwiązania i patenty, które zachęcają do wybrania właśnie tego konkretnego modelu.

Co zrobić oraz czym się kierować, żeby podjąć właściwą decyzję i kupić najlepszy dla Ciebie kask MTB? W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania w tej kwestii.

Kask MTB

Jakie zadanie ma kask MTB?

Jego najważniejszym zadaniem jest oczywiście zapewnienie rowerzyście bezpieczeństwa. Ma chronić głowę rowerzysty, zarówno w mieście, jak i na górskim szlaku.

Tak naprawdę najbardziej istotnym testem dla kasku MTB jest pierwszy upadek. Jeżeli kask nie spełni swojej funkcji, to znak, że trzeba wymienić go na inny.
Nawet jeżeli taki kask MTB nie został bardzo uszkodzony, to absorbcja siły uderzenia wyrządziła mu wiele szkody i z pewnością, nie będzie miał on już takiej wytrzymałości, jak wcześniej, a co za tym idzie, nie będzie gwarantował rowerzyście bezpieczeństwa.

Pamiętaj również o tym, że bezpieczny kask MTB nie musi, a nawet nie może oznaczać kasku, który jest zwyczajnie niewygodny.

Dobrej jakości kask MTB powinien posiadać duże otwory oraz kanały wentylacyjne. Równie ważne jest dobre mocowanie oraz wymienna wyściółka, którą będziesz mógł wyprać po każdej wyprawie rowerowej.

Kask MTB – XC/Trail

Kask do XC to najlżejsze modele, jakie można znaleźć na rynku. Wynika to stąd, że posiadają one bardzo wiele otworów wentylacyjnych.
Przy projektowaniu tych kasków MTB najważniejsze było utrzymanie całodziennego komfortu w czasie jazdy na rowerze oraz zagwarantowanie perfekcyjnej cyrkulacji powietrza.

Wiele z kasków MTB tego rodzaju jest bardzo zbliżonych do kasków szosowych. Chodzi nam tutaj zarówno o ich design, jak i parametry.

Kask MTB – Enduro

Najpopularniejsze aktualnie kaski MTB to Enduro. Są one tak wygodne, jak kaski XC, ale są jeszcze bezpieczniejsze, dzięki dodatkowej zabudowie potylicy oraz boków.
To sprawia, że te kaski są trochę cięższe, ale jednocześnie gwarantują one jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Kaski MTB Enduro bardzo często zostały wyposażone w dodatkowe rozwiązania, na przykład uchwyty podtrzymujące paski gogli.
Większość kasków MTB Enduro ma wbudowany system MIPS.

Kask MTB z systemem MIPS – co to takiego?

MIPS to dość nowa technologia, która wywodzi się ze Szwecji. Dzięki niej kask MTB utrzymuje się w odpowiednim miejscu, a co za tym idzie, ograniczone jest ryzyko uszkodzenia, wynikające z nieprawidłowej ochrony głowy rowerzysty.

Przykładowe kaski MTB na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie kaski? Kliknij ten akapit, aby przejść do kasków MTB dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,