Jest tutaj kilka kwestii, które powinieneś uwzględnić. Jeżeli zastosujesz się do naszych porad, to kask rowerowy, będzie dobrze dobrany, a co za tym idzie, noszenie go będzie dla dziecka tak naturalne i komfortowe, że w ogóle o nim zapomni.

Kask rowerowy dla dzieci – rozmiar kasku

Rozmiar kasku po prostu musi być idealnie dopasowany do głowy dziecka. Tylko i wyłącznie wtedy zapewni mu on bezpieczeństwo.
Ułatwieniem dla każdego rodzica jest fakt, że większość kasków rowerowych jest regulowana. Najlepszym rozwiązaniem są kaski dziecięce z pokrętłem z tyłu, które umożliwia regulację wewnętrznego obwodu kasku.

Kask rowerowy dla dzieci – w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar?

Wystarczy, że zmierzysz obwód głowy dziecka. Powinien być on mierzony 1-2 centymetry nad oczami.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kask rowerowy dla dzieci służył przez długi czas, to odejmij od obwodu głowy dziecka 1-1,5 cm. Teraz poszukaj kasku rowerowego dla dzieci, który będzie miał minimalny obwód na tym poziomie.

Kask rowerowy dla dzieci – jak zadbać o komfort użytkowania?

Gdy kask jest źle dobrany, to będzie dziecko uwierał, nie nachodził wystarczająco głęboko na głowę albo po prostu, maluch nie będzie się w nim dobrze czuł.

Przy wybieraniu kasku rowerowego dla dziecka bardzo ważne jest to, żeby on dobrze leżał i żeby po wyregulowaniu jego obwodu za pomocą pokrętła, nic dziecka nie uwierało.

Przy wyborze kasku warto, jest dodatkowo ściągnąć paski pod brodą i sprawdzić, czy nic dziecka nie uwiera.

Kask rowerowy dla dzieci – jaką powinien mieć wagę?

W przypadku dzieci, im kask rowerowy jest lżejszy, tym lepiej. Gdy kask będzie za ciężki, to głowa dziecka i kręgi szyjne, będą za mocno obciążone. Taki kask rowerowy dla dzieci będzie nie tylko niekomfortowy, ale również niebezpieczny dla zdrowia.

Kask rowerowy dla dzieci najmłodszych nie powinien ważyć więcej niż 200 gramów. Natomiast dla starszych dzieci (od 10 do 12 roku życia), nie mogą przekraczać 250-300 gramów.

Kask rowerowy dla dzieci – jaką powinien mieć wentylację?

Kaski rowerowe dla dzieci produkowane są w różnych kształtach, z różną liczbą oraz wielkością otworów wentylacyjnych.
Kask typu orzeszek, będzie odpowiedni w szczególności do bardziej dynamicznej jazdy oraz do skoków.
Natomiast kaski z dużą liczbą otworów będą dobrze wentylowane. Najczęściej kask rowerowy dla dzieci ma 15 czy nawet 25 otworów wentylacyjnych.

Kask rowerowy dla dzieci – jak wybrać bezpieczny model?

Kask musi spełniać warunki normy EN 1078 ( wszystkie kaski rowerowe) i EN 1080 (kaski dla dzieci poniżej 7 lat). Powinno się na nim znaleźć również oznaczenie CE.

Kaski rowerowe dla dzieci, które są sprzedawane w sklepach sportowych, są o wiele bezpieczniejszym wyborem. Lepiej wystrzegać się kupowania kasku na giełdach oraz rynkach.
To prawda, że ich cena jest czasami kilkukrotnie niższa, ale nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka.

Przykładowe kaski rowerowe dla dzieci na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do kasków rowerowych dla dzieci dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Kask rowerowy dla dzieci – model Smith Convoy MIPS Pool 2020

Specyfikacja kasku rowerowego dla dzieci Smith Convoy:

  • Jest lekki (konstrukcja In-mold),
  • Jest wyposażony w system MIPS,
  • Ma regulowany system dopasowania VaporFit,
  • Znajduje się w nim aż 20 otworów wentylacyjnych,
  • Jego waga to 300 gramów,
  • Posiada certyfikaty: CPSC, CE EN 1078, AS / NZS2063.

Tagi: , ,