Kask rowerowy jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Niestety nie wszyscy poświęcają odpowiednią ilość uwagi, przy jego wybieraniu, a co za tym idzie nie dbają o swoje bezpieczeństwo.

Na ulicach trudno jest spotkać osobę, która miałaby na głowie kask rowerowy. Niestety kaski rowerowe mają bardzo złą opinie.
Większość użytkowników uważa je za brzydkie, kosztownie i niezapewniające bezpieczeństwa.

Pora z tym skończyć, bo na rynku jest naprawdę ogromny wybór kasków rowerowych i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jaki kask rowerowy najlepiej wybrać?

Kask rowerowy

Kask rowerowy – dostępne rodzaje

Gdy już podjąłeś decyzję o konieczności zakupu kasku rowerowego, to dobrze jest wybrać odpowiedni model nie tylko pod względem rozmiaru, ale również stylu jazdy.

Nie ma sensu zabierać na zawody rowerowe kasku miejskiego, a na przejażdżkę po mieście modeli przeznaczonego do downhillu.
Jakie są najpopularniejsze rodzaje kasków rowerowych?

Kask rowerowy

Kask rowerowy MTB – uniwersalny i wygodny

Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych kasków rowerowych. Sprawdzą się prawie w każdym typie kolarstwa.

Mamy tutaj na myśli między innymi kolarstwo:

  • górskie,
  • szosowe,
  • miejskie,
  • turystyczne,
  • rekreacyjne.

Na rynku można spotkać niezwykły wybór tego rodzaju kasków rowerowych. Różnią się one między sobą budową, wzorami, kolorami oraz rozmiarami.
To sprawia, że każdy rowerzysta znajdzie odpowiedni model dla siebie. My polecamy na przykład kask rowerowy Smith Forefront 2 MIPS Matte Black, który jest odpowiedni dla rowerzystów górskich.

Charakteryzuje się świetną wentylacją oraz bardzo wysokim poziomem dopasowania do kształtu głowy.

Kask rowerowy Smith

Kask rowerowy szosowy – wyróżnia się bardzo dobrą dynamiką

Kaski rowerowe szosowe charakteryzują się trochę bardziej agresywną stylistyką oraz lepszą aerodynamiką.
Jazda z wyższymi prędkościami jest związana z koniecznością, wybrania bardziej opływowego kasku rowerowego.
Jeżeli chcesz kupić odpowiedni kask szosowy, to sięgnij po kask rowerowy znanej na świecie firmy, ponieważ tylko wtedy będzie się on charakteryzował odpowiednią wytrzymałością.

Kask rowerowy szosowy nie ma również daszka przeciwsłonecznego ani nie ochrania on przed gałęziami. Kaski szosowe są odpowiednie do jazdy rekreacyjnej, turystycznej i miejskiej.

Kask rowerowy miejski – na wycieczki rowerowe

Kaski rowerowe miejskie wyróżniają się przede wszystkim bardzo ciekawym designem. Pasują doskonale do codziennych stylizacji i zapewniają bezpieczeństwo podczas codziennych przejażdżek rowerowych, na przykład do pracy.

Przykładowe kaski rowerowe na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do kasków rowerowych dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,