Obecnie na rynku jest dostępnych tak wiele materiałów oraz rodzajów odzieży, że trudno jest znać się na wszystkich. Opiszemy tutaj koszulki rowerowe dla różnych grup rowerzystów. Nie mamy tutaj jedynie na myśli rowerzystów miejskich, turystycznych, górskich, szosowych oraz rekreacyjnych.

Wiadomo przecież, że każdy człowiek, trochę inaczej odczuwa temperaturę panującą na zewnątrz. Jedni są bardziej ciepłolubni, a inni mniej. W dodatku jedni wolą koszulki rowerowe z bawełny, a inni ze sztucznych materiałów.

Postaramy się pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniej dla Ciebie koszulki rowerowej.

Koszulka rowerowa

Koszulka rowerowa – czym jest potówka?

Jest to taka koszulka rowerowa, która bardzo ściśle przylega do ciała. Nie można tutaj jednak popadać w przesadę i kupować koszulek, które będą o rozmiar mniejsze.

Najważniejszą cechą potówki jest to, żeby mimo dobrego przylegania do ciała, nie krępowała ona ruchów. Zadaniem potówki jest odprowadzenie potu na zewnątrz oraz spowodowanie, że skóra rowerzysty pozostaje sucha.

Potówka zapobiega wychładzaniu organizmu i sprawia, że ciało nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Taka koszulka rowerowa jest dobrym wyborem nie tylko dla rowerzystów jeżdżących wysiłkowo, ale dla wszystkich tych osób, które nawet przy jeździe rekreacyjnej intensywnie się pocą.

Luźne koszulki rowerowe nie zapewniają optymalnego odprowadzania potu, ponieważ nie przylegają do skóry. Dlatego o wiele lepiej jest wybrać potówkę.

Koszulka rowerowa – z jakiego materiału powinna być wykonana?

Koszulka rowerowa po potówce jest następną warstwą, którą powinien na sobie założyć profesjonalny rowerzysta.

Koszulki rowerowe wykonane z bawełny są odpowiednim wyborem dla osób, które preferują mniej intensywną jazdę. Wynika to stąd, że bawełna szybko nasiąka potem, a gdy wyschnie, to jest nieprzyjemna w dotyku.

Przy bardziej wysiłkowej jeździe na rowerze proponujemy koszulki rowerowe wykonane z materiałów syntetycznych, na przykład z poliestru.

Tego rodzaju T-shirty wyjątkowo szybko schną. Gdy jest ładna pogoda, to taka koszulka potrafi wyschnąć w dwie lub w trzy godziny.

Koszulka rowerowa – zwróć uwagę na jej jakość

Nie polecamy kupowania tanich koszulek, na przykład za 30 zł, bo z pewnością nie będą one posiadały wszystkich potrzebnych parametrów.

O wiele lepiej jest zainwestować w koszulkę rowerową znanej firmy, na przykład LOEFFLER M ZIP-SHIRT CF, która charakteryzuje się oddychalnością na bardzo wysokim poziomie i która gwarantuje lepszą aerodynamikę. Ta koszulka rowerowa zapewnia również szybką wymianę wilgoci oraz błyskawiczne schnięcie.

Koszulka rowerowa

Przykładowe koszulki rowerowe na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do koszulek rowerowych dostępnych na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: , ,