Występuje kilka ważnych elementów oraz rozwiązań technologicznych, o których warto pamiętać, przy wybieraniu kurtki rowerowej, w szczególności, jeżeli jest to Twoja pierwsza odzież na rower tego rodzaju.

Ogólnie rzecz biorąc, można wyróżnić trzy warstwy ubrań: zewnętrzną, środkową i wewnętrzną. Najważniejszym zadaniem warstwy zewnętrznej, to znaczy Twojej kurtki jest ochrona przed wiatrem i deszczem.

Z jakiego materiału powinna zostać wyprodukowana wysokiej jakości kurtka rowerowa? Jaki musi być jej krój oraz na co zwrócić uwagę w czasie robienia zakupów?

Kurtka rowerowa

Kurtka rowerowa – jaki materiał wybrać?

Gdy przeglądasz oferty producentów odzieży rowerowej, w specyfikacji kurtek rowerowych będą występowały dwa najważniejsze parametry. Są to oddychalność i wodoodporność.
Ogólnie rzecz biorąc, im większe liczby będą widoczne przy oznaczeniach MM oraz gr/m2/24h, tym lepszej jakości jest konkretna kurtka rowerowa.

Bardzo trudno jest znaleźć taką kurtkę rowerową, która jednocześnie będzie dobrze chroniła przed deszczem i skutecznie odprowadzała wilgoć.

Kurtka rowerowa

 W ostatnich latach bardzo popularnym materiałem wśród kurtek rowerowych outdoorowych stał się Gore-Tex. W tym materiale występuje półprzepuszczalna membrana wykonana z porowatego teflonu.
Za sprawą takiej budowy membrany możliwa jest transpiracja pary wodnej na zewnątrz i blokowanie wody w tym samym czasie.

Kurtka rowerowa – jaki powinna mieć krój?

Krój kurtki rowerowej jest trochę inny niż odzieży casualowej. Najważniejszym elementem jeżeli chodzi o ten rodzaj odzieży rowerowej, jest przedłużany tył. To rozwiązanie jest wykorzystywane z uwagi na pochyloną sylwetkę rowerzysty.

Zależnie od przeznaczenia można wyróżnić kurtki rowerowe, które są dopasowane i dobrze przylegają do ciała. Taka kurtka rowerowa będzie dla Ciebie odpowiednia, jeżeli lubisz szybką i dynamiczną jazdę na rowerze. Bardzo ważna jest aerodynamika.

Natomiast jeżeli rower jest dla Ciebie środkiem transportu i służy Ci przede wszystkim do jazdy po mieście albo do wykonywania rekreacyjnych wycieczek rowerowych za miasto, to lepsza dla Ciebie będzie luźniejsza kurtka rowerowa o mniej sportowym designie.

Kurtka rowerowa Loffler

Kurtka rowerowa – po czym rozpoznać, że jest funkcjonalna?

Ważne jest to, żeby kurtka rowerowa posiadała kaptur. To w bardzo dużym stopniu zwiększy jej funkcjonalność.

Kurtka rowerowa może mieć kaptur w następujących wariantach: na stałe przyszyty do kurtki, odpinany albo chowany w kołnierzu. Dodatkowo funkcjonalny kaptur powinien mieć daszek, który osłoni oczy przed deszczem.

Rowerowa kurtka

Przykładowa odzież rowerowa na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć kurtki rowerowe? Kliknij ten akapit, aby przejść do kurtek rowerowych dostępnych na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: , ,