Jazda na rowerze, zarówno rekreacyjne, jak i wyczynowa jest związana z koniecznością skompletowania najlepszego dla Ciebie stroju rowerowego.
Odzież rowerowa powinna być dopasowana do stylu oraz do trybu preferowanej przez Ciebie jazdy na rowerze. Równie ważne są warunki atmosferyczne, w których najczęściej poruszasz się na rowerze.
Omówimy tutaj różne elementy odzieży rowerowej. Podpowiemy Ci też, o czym powinieneś pamiętać, przy jej wyborze.

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa – charakterystyka poszczególnych elementów

Odzież rowerowa powinna być przede wszystkim komfortowa. Nie może nigdzie uwierać ani uciskać, bo wtedy znika cała przyjemność z jazdy na rowerze.

Odzież rowerowa powinna być wyprodukowana z syntetycznych tkanin, które są bardzo elastyczne i mają wysoki poziom oddychalności.

Poza tym dobrze dobrana odzież rowerowa skutecznie ochroni Cię przed przewianiem i będzie odprowadzała wilgoć na zewnątrz. Te wszystkie cechy powinna mieć zarówno odzież rowerowa damska, jak i męska.
Poniżej omówimy poszczególne elementy stroju rowerowego i ich właściwości.

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa – jaka powinna być koszulka na rower?

Jeżeli chodzi o odzież rowerową, to zdecydowanie nie polecamy koszulek wykonanych z bawełny. Wynika to stąd, że taka koszulka nie odprowadza wilgoci, co ma bardzo negatywny wpływ na komfort jazdy.
Dodatkowo jazda w koszulce z bawełny może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, które może skończyć się przeziębieniem lub grypą.

O wiele lepszym wyborem będzie koszulka kolarska, która ściśle przylega do ciała, na przykład koszulka rowerowa PRINTSHIRT SOFTTOUCH CF. Jest ona wykonana z wyjątkowo elastycznego, poliestrowego materiału firmy Leoffler.

Taka koszulka stanowi pierwszą warstwę odzieży rowerowej. Jej zadaniem jest skutecznie odprowadzanie wilgoci. Koszulka na rower powinna mieć jaskrawy kolor oraz kontrastowe elementy, żebyś był dobrze widoczny na drodze.

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa – jak wybrać spodenki na rower?

Zależnie od pory roku i od Twoich indywidualnych preferencji możesz wybrać spodenki na rower obcisłe lub luźne.
Obcisłe spodenki na rower doskonale sprawdzą się na trasach długodystansowych, a luźne, gdy preferujesz jazdę rekreacyjną i na rower wsiadasz przede wszystkim wiosną i latem.

Ważne jest to, żebyś wybrał spodenki na rower, które będą wysokiej jakości i które będą zapewniały odpowiedni komfort termiczny, na przykład spodenki rowerowe BIKE SHORTS PACE ASL. Są one wyprodukowane z bardzo wytrzymałego poliestru z elastanem.

Odzież rowerowa

Przykładowa odzież rowerowa na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do odzieży rowerowej dostępnej na stronie MCKSport.pl

Tagi: , ,