Jeżeli chcesz kupić sobie dobre gogle narciarskie na stok, to czy wiesz jaki model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Jeżeli masz już za sobą przejrzenie milionów stron internetowych i rankingów gogli i nadal masz wątpliwości, które wybrać, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Podpowiemy Ci, jakie aspekty powinny być dla Ciebie najbardziej interesujące przy wyborze dobrych gogli.

Dobre gogle

Dobre gogle – jak sprawdzić, czy są kompatybilne z kaskiem?

To chyba jedna z najważniejszych kwestii, gdy szukasz dla siebie dobrych gogli narciarskich. Musisz się upewnić, że wybrane przez Ciebie gogle nie tylko odpowiadają Ci pod względem wyglądu, ale również dobrze współpracują z kaskiem narciarskim.

Gdy jednak niedawno kupiłeś sobie nowy kask, to powinieneś zajrzeć na stronę naszego sklepu internetowego MCK Sport, ponieważ tam każda para gogli narciarskich została bardzo szczegółowo opisana i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Ważne jest również to, żeby gogle nie były ani za małe, ani za duże w odniesieniu do kasku oraz do obwodu Twojej głowy.

Gogle narciarskie

Dobre gogle – jaki kolor soczewek wybrać?

Musisz mieć świadomość tego, że kolory soczewek są odpowiedzialne za lepszą widoczność przy różnych warunkach pogodowych.

Tak naprawdę producenci sprzętu narciarskiego, którzy liczą się na rynku, tacy jak na przykład Head, czy Smith, postarali się o to, żeby dobre gogle były odpowiednie na każdy rodzaj pogody. Dzięki temu można w nich jeździć na nartach i na desce snowboardowej zarówno w pochmurne, jak i w słoneczne dni.

Nie ma też żadnych przeciwskazań, żeby szaleć na stoku we mgle i w nocy, ale tylko wtedy, gdy masz na sobie gogle z odpowiednim kolorem soczewek. Przykładowo soczewki białe są przeznaczone do nocnego szusowania przy sztucznym świetle reflektorów, a soczewki ciemnoszare i czarne są odpowiednie do jazdy po lodowcach i trasach położonych w wysokich partiach gór.

sprzęt narciarski

Czy powinny mieć polaryzację lub być fotochromatyczne?

Soczewki polaryzacyjne zawierają wbudowany specjalny laminowany filtr. Dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody oraz śniegu.

Okulary z polaryzacją polecane są nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów, ale również między innymi dla kierowców, czy wędkarzy. Natomiast soczewki fotochromatyczne przyciemniają się przy większym nasłonecznieniu i rozjaśniają przy większym zachmurzeniu, co znacznie poprawia komfort widzenia.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy w goglach narciarskich została zastosowana technologia Anti-fog, która minimalizuje parowanie szkieł i zapewnia doskonałą widoczność. Tego rodzaju właściwości mają między innymi dobre gogle HEAD SOLAR FMR Red 2020.

gogle HEAD

Przykładowe dobre gogle na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć dobre gogle dostępne na MCKSport.pl! 

Tagi: , ,