Chociaż wiele osób nie przyjmuje zbyt dużej wagi do ich zakupu to gogle narciarskie, są bardzo ważnym elementem wyposażenia na stoku. Gdy już kupisz odpowiednie narty, buty, strój i kask, to teraz powinieneś się rozejrzeć za właściwie dobranymi do Ciebie goglami narciarskimi.

Pomogą Ci one chronić oczy przed oślepiającymi promieniami słońca, które odbijają się od śniegu oraz przez pozostałymi niekorzystnymi czynnikami, na które możesz natknąć się na stoku.

Gogle narciarskie

Podpowiemy Ci, co powinieneś uwzględnić, gdy decydujesz się na zakup gogli narciarskich.

Dlaczego gogle narciarskie są tak bardzo potrzebne?

Gdy wybierasz gogle narciarskie, to powinieneś wziąć pod uwagę swój komfort oraz bezpieczeństwo. Gogle zakładasz przede wszystkim po to, żeby ochronić oczy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które panują na stoku.

Gogle narciarskie – przed czym chronią wzrok?

  • Szkodliwym promieniowaniem słonecznym – bez specjalistycznej ochrony możesz być narażony na tak zwaną śnieżną ślepotę oraz na nieodwracalne uszkodzenie narządu wzroku,
  • Wiatrem oraz prędkością – w górach wiatr potrafi być niezwykle silny. W dodatku w czasie rozwijania dużych prędkości na nartach zimny powiew powietrza, może prowadzić do podrażnienia oczu,
  • Śniegiem oraz drobinkami lodu – prószący śnieg oraz drobinki lodu, które odpryskują spod nart, są czymś bardzo nieprzyjemnym. Ograniczają pole widzenia. W dodatku, gdy przedostaną się do oczu, to mogą wywoływać ich łzawienie. Jazda na nartach staje się wtedy wyjątkowo niebezpieczna.
  • Skutkami wypadków – upadki oraz zderzenia z innymi osobami, znajdującymi się na stoku, mogą być niekorzystne również dla Twoich oczu.

Jakie rodzaje gogli są dostępne obecnie na rynku?

Klasyczne gogle zapewniają skuteczną ochronę przed wiatrem, deszczem lub przed intensywną śnieżycą. Natomiast okulary narciarskie charakteryzują się tym, że mają o wiele mniejszą wagę i są mniej kosztowne.

Gogle Head

Jaki model będzie odpowiedni dla osób z wadą wzroku?

Obecnie w sklepach ze sprzętem narciarskim dostępne są również takie modele gogli, które dają możliwość włożenia pod nie okularów korekcyjnych. Są one oznaczone specjalnym symbolem OTG (ang. Over the glasses). Tego rodzaju okulary mają wycięcie w piance, od wewnątrz.

Do tego wycięcia musisz dopasować oprawki okularów. Tego rodzaju gogle narciarskie polecane są również dla narciarzy noszących soczewki kontaktowe.

Przykładowe gogle narciarskie na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć gogle narciarskie dostępne na stronie MCKSport.pl!        

Tagi: , , ,