Gogle na okulary? Jeżeli planujesz wyprawę w góry i właśnie rozpocząłeś przygotowania do wyjazdu, to powinieneś zastanowić się na tym, czy masz wszystkie elementy wyposażenia narciarskiego.

Czy masz odpowiednie gogle narciarskie, które zapewnią Ci ochronę oczu na stoku? Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które zakup gogli lub okularów narciarskich zostawiają na ostatnią chwilę, to warto przeczytać ten poradnik, aby wybór stał się prostszy.

Gogle na okulary

Gogle na okulary – dlaczego są tak ważne?

Czy masz świadomość tego, że narażanie oczu na działanie promieni UV, które w górach jest najbardziej szkodliwe, może powodować u Ciebie krótkotrwałą ślepotę oraz stany zapalne oczu?

Powinieneś wiedzieć również o tym, że gdy masz stwierdzoną wadę wzroku i zrezygnujesz z zakładania w czasie jazdy na nartach, okularów korekcyjnych, to narażasz nie tylko siebie, ale również innych narciarzy.

Gogle na okulary – przed czym mogą ochronić Twój wzrok?

Wiele wypadków na stoku narciarskim albo na snowboardzie wynika stąd, że narciarze nie mają właściwie dobranych okularów, a co za tym idzie, nie chronią swoich oczu i nie dbają o odpowiednią widoczność na stoku.

Dobrze wybrane gogle na okulary zapewnią Ci również ochronę przed skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych na stoku. Mamy tutaj na myśli między innymi gęsto sypiący śnieg lub silny wiatr, który może powodować łzawienie oczu.

Tak naprawdę najgorsze, co możesz zrobić, gdy masz wadę wzroku, to całkowicie zignorować ten fakt i jeździć w zwykłych goglach narciarskich. Takie działanie nie zapewni Ci ani komfortu, ani bezpieczeństwa.

Jak wybrać gogle na okulary?

Przede wszystkim, gdy chcesz kupić gogle na okulary, to powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana oprawa. Najlepszym wyborem będą gogle wyprodukowane z grillamidu.

Sprawdź również, z jakiego materiału zostały stworzone soczewki. Polecamy Ci między innymi te wyprodukowane z poliwęglanu lub Trivexu.

Bardzo dobrym wyborem będą na przykład gogle na okulary SMITH KNOWLEDGE OTG Black Yellow Sensor Mirror 2020/21.

Posiadają one soczewki cylindryczne węglowe X oraz są wyposażone w technologię soczewek TLT, która zapewnia krystalicznie czyste widzenie. Ten model gogli jest również kompatybilny z ODS3 i okularami.

W odpowiednim dopasowaniu gogli na okulary do kształtu twarzy pomagają między innymi: system regulacji paska QuickFit z klamrą zaciskową oraz dwuwarstwowa pianka do twarzy DriWix. Natomiast pływająca piankowa membrana sprawia, że nie odczuwasz nacisku zauszników okularów.

Przykładowe gogle na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć gogle na okulary dostępne na MCKSport.pl!  

Tagi: , , ,