Co to jest MIPS – skrót ten oznacza MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM. System dodatkowej ochrony stosowany w kaskach rowerowych, narciarskich oraz snowboardowych. Patent wykorzystywany głównie przez producentów kasków klasy premium, który jest dodatkowym zabezpieczeniem głowy podczas upadku.

Zasada działania kasku z MIPS

System zwiększa ochronę przed ruchem obrotowym przenoszonym do mózgu. Ruch obrotowy wpływa na mózg i zwiększa ryzyko lekkich i ciężkich urazów mózgu. W przypadku zastosowania w kasku MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM. – system ten może zmniejszyć ruch obrotowy poprzez przekierowanie energii i sił przenoszonych w do mózgu. Rdzeniem MIPS jest wbudowana dodatkowa warstwa, która umożliwia poruszanie się głowy o 10-15 mm względem kasku we wszystkich kierunkach, zmniejszając ruch obrotowy mózgu. MIPS sprawia, że ​​kask jest bezpieczniejszy i zapewnia dodatkową ochronę.

W MCK Sport w Warszawie znajdziesz szeroki wybór kasków z MIPS na rower, na narty i na deskę. Już teraz zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierz swój kask!

W naszej ofercie znajdziesz kaski SMITH – amerykański producent klasy premium, potentat w Stanach Zjednoczonych aż 51% rynku. Wysokiej klasy bezpieczeństwo, oraz wykończenie z dbałością o detale to podstawowe cechy Smitha.

Znajdziesz u nas kaski Head, oraz kaski Briko. Postaw na doświadczonych producentów i wybierz kaskdla siebie. W naszej ofercie kaski dla całej rodziny – juniorskie, męskie i damskie – zapraszamy!

Kaski rowerowe z MIPS

Zapoznaj się z bogatą ofertą MCK Sport bezpiecznych kasków rowerowych i odwiedź nasz sklep w Warszawie na Powiślu!

Kaski narciarskie z MIPS z szybą

Jeśli szukasz bezpiecznego kasku z przyłbicą to znajdziesz go w ofercie naszego sklepu internetowego, oraz w naszym stacjonarnym sklepie w Warszawie al. 3go Maja 2.

Kaski snowboardowe z MIPS

W MCK Sport znajdziesz bezpieczny kasków snowboardowy, koniecznie odwiedź nas w Warszawie, lub skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego.

Tagi: , , ,