MIPS® TO SYSTEM OCHRONY MÓZGU – zaprojektowany, aby wzmocnić ochronę kasków.

System ochrony mózgu MIPS ® (BPS) znajduje się wewnątrz kasku, zazwyczaj pomiędzy wyściółką zapewniającą komfort a EPS (wysokiej jakości pianka stosowana w celu zmniejszenia energii). W przypadku niektórych uderzeń MIPS ® BPS może zredukować szkodliwe siły przenoszone do mózgu. MIPS ® oznacza wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami.

Kaski Smith MIPS – najlepiej absorbujące uderzenia

Kaski Smith MIPS jak to działa?

System ochrony mózgu MIPS ® (BPS) został zaprojektowany w celu zwiększenia ochrony przed ruchem obrotowym przenoszonym do mózgu. Ruch obrotowy wpływa na mózg i zwiększa ryzyko drobnych i ciężkich urazów mózgu. Po zaimplementowaniu w kasku MIPS ® BPS może zredukować ruch obrotowy poprzez przekierowanie energii i sił w inny sposób przeniesionych do mózgu.

Rdzeń MIPS ® BPS to warstwa o niskim współczynniku tarcia, która umożliwia ruch głowy o 10-15 mm względem kasku we wszystkich kierunkach, redukując ruch obrotowy do mózgu. MIPS ® BPS sprawia, że ​​Twój kask jest bezpieczniejszy i zapewnia dodatkową ochronę.

MIPS jak działa

Napięcie w mózgu

Ruch obrotowy spowodowany uderzeniem pod kątem może powodować obciążenie mózgu, które może prowadzić do rozdarcia tkanki mózgowej. Ilustracja opiera się na danych zebranych za pomocą czujników znajdujących się w głowach manekinów do testów zderzeniowych. Głowa manekina w kasku została poddana uderzeniu pod kątem na stanowisku testowym w laboratorium MIPS ® w Szwecji.

Ilustracja przedstawia obciążenie mózgu spowodowane uderzeniem pod kątem, gdy głowa manekina nosi ten sam kask – z MIPS ® BPS i bez.

MIPS

Testowanie w oparciu o rzeczywistość

Statystyki pokazują, że wiele urazów mózgu powstaje z powodu ukośnych uderzeń w głowę. Jednak w standardowych testach kasku kask jest upuszczany pionowo na płaską powierzchnię, co nie powoduje uderzenia pod kątem. Wyniki te są pomocne w pomiarach precyzyjnych uderzeń pionowych, ale gorsze w przypadku pomiaru bardziej realistycznego scenariusza uderzenia pod kątem.

Stanowisko testowe MIPS ® zostało opracowane do testowania uderzeń pod kątem, aby symulować upadek podczas wypadku.

MIPS

Po co nam MIPS w kasku?

MIPS jest systemem poprawiającym bezpieczeństwo użytkownika. System działa na zasadzie absorbowania części energii uderzenia. To właśnie dzięki innowacyjnej technologii przy najcięższych upadkach i najmocniejszych uderzeniach MIPS może uratować nam życie.

Kaski Smitha wyposażone w MIPS zawsze są oznaczone żółtym logo MIPS. Działanie systemu polega na poruszeniu się wewnętrznej wkładki i to właśnie ten ruch absorbuje część energii uderzenia w głowę. Tak jak na zdjęciu poniżej komputerowe symulacje przeciążeń pokazują w jaki sposób system może ochronić nasz mózg. Obszary zaznaczone na kolor żółty i czerwony to strefy, w których może dojść do uszkodzeń wewnętrznych wynikających z nadmiernego przeciążenia związanego z uderzeniem.

MIPS

Kask SMITH z systemem MIPS lepiej absorbuje uderzenia chroniąc głowę!

Po najlepsze kaski zapraszamy do MCK Sport!

Tagi: , , , ,