Smith Koroyd: Wreszcie ochrona tak postępowa jak ty!

Właśnie w ten sposób firma Smith reklamuje swoje kaski rowerowe SMITH Koroyd. Koroyd to innowacyjny, zielony materiał, który swoim wyglądem przypomina zlepione ze sobą słomki do picia. Materiał składa się z tysięcy wytłaczanych rurek kopolimerowych. Charakteryzuje się tym, że cylindry wystawione na działanie siły ulegają kontrolowanemu skruszeniu, zmniejszając energię uderzenia i tym samym chronią czaszkę przed urazami. Cylindryczne rurki, które podlegają jednorodnemu uderzeniu, przetwarzają i pochłaniają więcej energii kinetycznej niż tradycyjne materiały ochronne.

Koroyd®

Koroyd® zapewnia doskonałą amortyzację uderzeń, elastyczność konstrukcji i wentylację w porównaniu z materiałami tradycyjnie używanymi do budowy kasków. Dzięki wykorzystaniu butli ze strefą zgniotu, które zgniatają się równomiernie przy uderzeniu, Koroyd® efektywniej zarządza energią przy mniejszej objętości niż jakikolwiek inny materiał ochronny na rynku. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów ochronnych, butle Koroyd® pochłaniają i przekształcają więcej energii kinetycznej, jednocześnie zwiększając przepływ powietrza i zmniejszając całkowitą wagę. Nie wszystkie hełmy są sobie równe.

Opracowane jako pochłaniacz energii w przemyśle lotniczym, struktury cylindryczne okazały się jedną z najsilniejszych form natury; forma, która może zapewnić największą absorpcję uderzeń dla danej długości. Koroyd® wykorzystuje cylindry do stworzenia struktury, która zachowuje się inaczej niż tradycyjne materiały ochronne. Tradycyjne materiały działają jak sprężyna, która magazynuje energię, a następnie ją uwalnia. Koroyd® jest prawdziwym pochłaniaczem energii, który przekształca energię kinetyczną poprzez zgniatanie. Przekłada się to na lepsze pochłanianie energii uderzenia.

Koroyd

Smith Koroyd – technologia, która poprawia wydajność

Produkcja materiału Koroyd chroniona jest aż 4 patentami międzynarodowymi. Innowacyjna technologia sprawia, że kaski wykonane z tego materiału są bardzo odporne na ściskanie, przy zachowaniu minimalnej gęstości materiału. Dziesiątki tysięcy kopolimerów wytłaczanych i zgrzewanych termicznie w zakładach produkcji Koroyd, składają się na spójny i w pełni skonstruowany rdzeń, który zapewni wam niezrównaną ochronę przed urazami głowy nawet podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

Absorpcja uderzeń

Materiał Koroyd jest po prostu pochłaniaczem energii! Połączenie precyzyjnego i unikalnego procesu spawania termicznego Koroyd® pozwoliło na stworzenie super wydajnego materiału o właściwościach pochłaniania energii.

Pełna oddychalność – Aerocore

Uwierzysz, że niczym nieograniczona oddychalność i nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo kasku? To dzięki konstrukcji materiału Koroyd – otwarte rurki, z których jest wykonany umożliwiają cyrkulację powietrza i odprowadzanie ciepłego powietrza z dala od głowy narciarza czy rowerzysty.

Po kaski od MCK Sport zapraszamy tutaj.

Tagi: , , , , ,