Jaka powinna być bielizna narciarska? Ciepła, czy estetyczna? Długa, czy krótka? Z naturalnych, czy lepiej z syntetycznych materiałów? Czy musi być obcisła? Czy lepiej wybrać bieliznę na narty, czy może uniwersalną? Pomożemy Ci wybrać najlepszą bieliznę narciarską. Zachęcamy do dalszego czytania.

Bielizna narciarska

Bielizna narciarska – co to takiego?

Chociaż bielizna narciarska może być produkowana z bardzo różnych materiałów, to najczęściej jest to poliester i jego pochodne.

Najważniejszym zadaniem bielizny narciarskiej jest odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała na zewnątrz. Praktycznie oznacza to, że wewnętrzna warstwa takiej bielizny narciarskiej ma naturę hydrofobową.

Bielizna narciarska Loffler

Bielizna narciarska – czy ma jakiś zapach?

Dla wielu osób, w szczególności tych, które bardzo intensywnie się pocą, bardzo dużym problemem związanym z bielizną narciarską jest jej nieprzyjemny zapach. Jest to główny powód, dla którego część narciarzy wybiera bieliznę bawełnianą, która przecież też nie jest wolna od wad.

Najlepiej jest kupić bieliznę narciarską, która ma właściwości antybakteryjne, ponieważ to właśnie bakterie są odpowiedzialne za ten nieprzyjemny zapach. Część producentów używa srebrnych nitek, bo ten pierwiastek wykazuje właściwości bakteriobójcze.

Można też po prostu codziennie prać bieliznę narciarską, ponieważ jest ona wykonana z materiałów szybkoschnących.

Loffler bielizna narciarska

Jakie zalety ma bielizna z wełny merynosów?

Na rynku jest dostępna również bielizna z wełny merynosów.

  • Z pewnością skutecznie rozwiązuje ona problem nieprzyjemnego zapachu. Jest to droga bielizna narciarska, ale warto się nią zainteresować.
  • Bielizna narciarska z wełny merynosów schnie trochę wolniej niż ta wykonana z tkanin syntetycznych, ale za to jest bardzo ciepła. To idealny wybór do jazdy na nartach przy minusowych temperaturach.
  • Wełna merynosów jest również ekologiczna. Szybko się biodegraduje w przeciwieństwie do materiałów syntetycznych.
  • W dodatku bielizna sportowa z wełny merynosów nie ma właściwości alergicznych.
Bielizna narciarska

Jak prawidłowo dbać o bieliznę narciarską?

Musisz wiedzieć o tym, że każde pranie, nawet to ekstremalnie delikatnie, sprzyja drobnym uszkodzeniom tkaniny.

Większość modeli bielizny narciarskiej można prać w programach delikatnych, na przykład przeznaczonych dla wełny albo dla delikatnych materiałów syntetycznych.

Najważniejsze jest pranie zgodnie z temperaturą podaną na metce przez producenta oraz używanie delikatnych środków piorących. Najczęściej bieliznę narciarską pierze się w temperaturze 30 stopni.

Przykładowa bielizna narciarska na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij ten akapit, aby przejść do bielizny narciarskiej dostępnej na  stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,