Bielizna termoaktywna merino jest w jak największym stopniu naturalna. Tradycyjna bielizna termoaktywna może sprawiać, że zaczynasz się szybko pocić. W dodatku może być ona wykonana z nieoddychających materiałów i podrażniać skórę.

Jeżeli masz takie problemy z klasyczną bielizną termoaktywną, to serdecznie zachęcamy Cię do wypróbowania bielizny z wyjątkowego materiału, czyli z wełny merino. Jest ona często wykorzystywana w produkcji odzieży turystycznej. Wełna merino pochodzi od owiec rasy hiszpańskiej. Hoduje się je tylko i wyłącznie w Południowych Alpach i w Australii. Odzież turystyczna merino, w tym oczywiście również bielizna jest zaliczana do kategorii eco outdoor.

Bielizna termoaktywna merino

Bielizna termoaktywna merino – czym wyróżnia się ten rodzaj wełny?

Wełna merino jest jedyna w swoim rodzaju dosłownie pod każdym względem. Owce merino mają bardzo zabawny i interesujący wygląd. Można u nich zauważyć piękne zakręcone rogi o imponujących rozmiarach.

Owce merino żyją w wysokich górach. Na co dzień muszą się zmagać z bardzo intensywnym wiatrem oraz dużymi wahaniami temperatury. Owce merino są godnymi podziwu zwierzętami. Potrafią przetrwać w naprawdę trudnych warunkach. Wełna merino ma dzięki temu wyjątkowe właściwości. Nie bez powodu właśnie z niej jest produkowana bielizna termoaktywna.

Bielizna termoaktywna merino ma wyjątkowo miękkie włókna

Wełna merino charakteryzuje się cienkimi, oraz przyjemnymi w dotyku włóknami. Średnica tych włókien to tylko od 17 do 23 mikronów. Obecnie wełna merino jest łączona z zaawansowanymi technologiami. To sprawia, że ten rodzaj wełny stał się jednym z najbardziej pożądanych surowców.

Odzież trekkingowa oraz bielizna termoaktywna merino jest uznawana za materiał o najlepszych parametrach oddychalności, oraz technicznych.

Bielizna z wełny merino doskonale pochłania wodę

Bielizna ta charakteryzuje się bardzo dużą zdolnością do absorbowania wody. Może jej pochłonąć nawet do 35 procent swojej wagi całkowitej. Dla porównania warto wspomnieć o tym, że bardzo popularny poliester pochłonie jedynie 5 procent swojej wagi. Dzięki temu bielizna termoaktywna merino przez bardzo długi czas pozostaje sucha. Znacznie zwiększa to wygodę jej noszenia. Kolejne zalety wełny merino:

  • nie podrażnia skóry,
  • nie powoduje swędzenia skóry,
  • nie drapie,
  • nie pochłania zapachów,
  • ma właściwości antybakteryjne,
  • jest trwała,
  • zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV.

Warto, chociaż przetestować bieliznę termoaktywną merino i przekonać się, czy będzie ona odpowiednia dla Ciebie.

Bielizna termoaktywna Loffler

Przykładowa bielizna termoaktywna na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć więcej? Bielizna termoaktywna merino – kliknij tutaj i sprawdź odzież na MCKSport.pl!

Tagi: , , ,