Bielizna dla osób aktywnych to tak naprawdę bardzo szeroka kategoria. Musisz wiedzieć, czym różni się bielizna termoaktywna męska od tradycyjnych kalesonów i koszulki.

Jeżeli właśnie chcesz sobie kupić bieliznę termoaktywną męską, to na samym początku powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakich warunkach będziesz jej używał. Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednią dla Ciebie bieliznę termoaktywną.

Odzież termoaktywna

Bielizna termoaktywna – czy jest tym samym, co bielizna funkcyjna?

Odzież, którą nosisz przy samej skórze, jest tak samo ważna, jak ta którą okrywasz się na zewnątrz. Bieliznę termoaktywną męską czasami nazywa się również bielizną funkcyjną. Jest to odpowiednia nazwa, ponieważ bielizna ta spełnia pewną istotną funkcję. Bardziej szczegółowo omówimy ją w dalszej części tego artykułu.

Nie można zaś nazw bielizna termoaktywna i bielizna termiczna stosować zamiennie, ponieważ są to dwie odrębne kategorie produktów. Chociaż nazywają się one podobnie, to mają zupełnie inne funkcje do spełnienia. Powinny być dobierane zgodnie z rodzajem aktywności, jaką zamierzasz uprawiać w zimny i mroźny dzień. Poniżej omówimy różnice między tymi dwoma rodzajami bielizny męskiej.

Bielizna termoaktywna męska

Bielizna termoaktywna męska – co to takiego?

Bielizna termoaktywna męska będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeżeli w chłodniejsze pory roku nadal lubisz uprawiać sport na zewnątrz. Bardzo dobrze sprawdzi się ona w przypadku większości dyscyplin sportowych, które charakteryzują się średnią i wysoką intensywnością.

Jazda na nartach, wyjścia na skiturach, wycieczki biegówkowe, jak również wędrówki po górach, wszystkie te aktywności możesz wykonywać w bieliźnie termoaktywnej męskiej w zimę. Chociaż na zewnątrz panują minusowe temperatury, to Twój organizm i tak wydziela bardzo duże ilości ciepła. Pocisz się. Czasami nadmiernie. Funkcją bielizny termoaktywnej jest skuteczne odprowadzanie potu. 

Bielizna narciarska

Z czego jest wykonany taki rodzaj bielizny?

Bielizna termoaktywna męska standardowo jest produkowana z włókien sztucznych, na przykład z poliestru. Konstrukcja tego rodzaju włókien powoduje, że pot jest błyskawicznie transportowany na zewnątrz. Dzięki temu nie znajduje się on blisko skóry i nie powoduje dyskomfortu w formie zimnego okładu. Wilgoć zostaje po zewnętrznej stronie materiału.

Odzież termoaktywna męska

Czasami bielizna termoaktywna męska jest produkowana również z naturalnych tkanin takich jak na przykład wełna merino lub celulozowy Tencel. Bielizna merino jest lekka, gwarantuje komfort termiczny oraz ma wysoką antybakteryjność.

Przykładowa bielizna termoaktywna dla mężczyzn na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Bielizna termoaktywna męska dostępna na MCKSport.pl – kliknij tutaj!   

Tagi: , , ,