Czapka narciarska ma za zadanie ochronić Twoją głowę i uszy przed negatywnym działaniem niskich temperatur. Gdy odpowiednio dopasujesz model czapki narciarskiej, to będziesz mógł ją zakładać pod kask.

W czasie uprawiania niektórych rodzajów sportów zimowych, na przykład przy bardzo dynamicznej jazdy na nartach, bezapelacyjnie trzeba mieć na głowie kask. Jednak część aktywności zimowych, takich jak na przykład spokojna jazda na nartach biegowych, nie jest związana z koniecznością zakładania kasku. Wtedy wystarczy Ci dobra czapka narciarska. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona przed zimnem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czapka narciarska

Czapka narciarska – jaki powinna mieć rozmiar?

Rozmiar czapki narciarskiej jest uzależniony przede wszystkim od tego, czy planujesz zakładać ją pod kask narciarski, czy zamiast niego. Musisz wiedzieć o tym, że kask nie zawsze właściwie zabezpiecza głowę przed utratą ciepła. Dlatego warto jeszcze dodać do niego czapkę narciarską.

Jakie cechy musi mieć czapka narciarska pod kask?

  • mocno przylegać do głowy, odprowadzać nadmiar wilgoci i bardzo szybko schnąć,
  • być uniwersalna, czyli powinna się nadawać zarówno do codziennego joggingu, na narty, jak i być elementem casualowego stroju, gdy idziesz do sklepu po przysłowiowe bułki.

Dodatkowo, powinieneś wiedzieć, że czapka narciarska może być również wyposażona w systemy, które sprawiają, że jest ona odporna na przemakanie.

HEAD czapki

Czapka narciarska do noszenia bez kasku – czym powinna się wyróżniać?

Do noszenia bez kasku narciarskiego odpowiednie są modne i praktyczne modele o trochę luźniejszym kroju, na przykład z pomponem. Najlepiej sprawdza się tutaj połączenie wełny owczej i materiałów syntetycznych o właściwościach szybkoschnących. 

Dobrym pomysłem jest również zakup czapki uszatki. Skutecznie ochroni ona przed minusowymi temperaturami Twoje uszy oraz szyję.

Z jakiego materiału powinna być wykonana?

Warta uwagi jest czapka narciarska Fischer Stockholm mint 2019, która jest wykonana w połowie z poliakrylu, a w połowie z wełny owczej. Ma ona również w środku nieprzepuszczającą wiatru, polarową podszewkę.

Jak widzisz, czapka narciarska powinna być wyprodukowana z dobrze izolującego i oddychającego materiału. Do wyboru masz między innymi:

  • polar – dobrze utrzymuje ciepło,
  • wełnę – ma właściwości termoizolujące,
  • akryl – swoją strukturą przypomina on naturalną wełnę, ale jest trochę bardziej elastyczny i mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne,
  • termolite – materiał, który ma krótki czas wysychania,
  • wełnę merino – gwarantuje bardzo dobrą termoizolację.

Przykładowe czapki narciarskie  na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć czapki narciarskie dostępne na MCKSport.pl!        

Tagi: , , ,