Jaką kurtkę na narty wybrać?

Oferta kurtek narciarskich jest bardzo szeroka. Ceny zaczynają się już od 300–400zł i dochodzą do 3000-4000zł. Co je różni, na co warto zwrócić uwagę? Co jest ważne i czym się różnią? Na te pytania odpowiadamy.

Nie bez powodu różnice w cenach są tak duże. Najdroższe modele poza doskonałą jakością wykończenia i trwałością, oferują także wysoki komfort użytkowania. Zastosowane materiały w kurtkach narciarskich bardzo różnią się od siebie. Drobne szczegóły, czasem niezauważalne potrafią mieć gigantyczny wpływ na komfort na stoku. Ważne żeby materiał, z którego wykonana jest kurtka był nieprzemakalny. Równie istotna jest nieprzewiewność. Trzeci parametr to oddychalność – przy wysiłku fizycznym materiał powinien być oddychający. Kluczem do dobrej kurtki jest to, żeby materiał spełniał 3 parametry jednocześnie!

suwak-kurtki-fischer-2019

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki narciarskiej?

Producenci podają wodoodporność odzieży w zakresach od 0 do  20000mm, podobnie oddychalność materiału od 0 do 20000g/m2/24h. Czym wyższe parametry tym odzież jest bardziej zaawansowana technicznie. Być może w słoneczne dni nie zauważymy wielkiej różnicy porównując kurtki o parametrach 5000 / 5000 z 20 000 / 20 000, ale przy nagłym załamaniu pogody lub anomaliach (nagły spadek temperatury, silny wiatr, deszcz, niespodziewane ciepło) różnice stają się gigantyczne.

Dobra kurtka narciarska charakteryzuje się tym, że bez względu na pogodę, nie myślimy o tym czy jest nam za ciepło, za zimno możemy po prostu skupić się na jeździe. Materiał naszej kurtki nie przemięka kiedy pada deszcz, lub nie jest przewiewny przy wichurach – cały czas jeździmy.

fischer-hans-knauss-2019

W ofercie kurtek narciarskich sklepu MCK Sport znajdziemy głównie Fischer’a, który produkowany jest w Finlandii przez firmę Halti. Wszystkie kurtki Fischer’a charakteryzują się wysokimi parametrami materiałów, z których są wykonane. 15 000 / 15 000 to obecnie najniższe oferowane parametry odzieży, co stawia producenta w ścisłej czołówce producentów pod względem jakości zastosowanych materiałów i wykończenia. Mimo, że Fischer nie jest liderem na rynku, ponieważ odzież oferowana jest od kilku sezonów co roku wzrasta ilość zadowolonych klientów. Porównując ceny z innymi producentami, Fischer staje się liderem w odzieży narciarskiej.

wykonczenie-kurtki-fischer-2019

Co powinna mieć kurtka narciarska?

Kurtki narciarskie powinny być wyposażone w kieszonkę na skipass. Co ułatwia przechodzenie przez bramki przy wyciągach. Mile widziany jest także pas śniegowy, jeśli się przewrócimy to właśnie pas śniegowy ochroni nas przed masą śniegu, która może wlecieć pod kurtkę. Kilka kieszonek na portfel, telefon, gogle, lub dodatkową szybę do gogli i baton energetyczny – to wszystko co jest potrzebne na stoku!

Po świetne kurtki narciarskie zapraszamy tutaj >>> 

Tagi: , ,