Jazda na nartach bez dobrej kurtki narciarskiej może skończyć się chorobą. Powinieneś wybrać taką kurtkę, która przede wszystkim zagwarantuje Ci komfort termiczny na stoku narciarskim. Jaka powinna być kurtka narciarska męska lub damska?

Chociaż w czasie wypadu na narty wcale nie musi być mrozu, to i tak, gdy przez długie godziny przebywasz na zewnątrz, to narażasz się na przeziębienie oraz przemoczenie.

kurtka narciarska męska

Dobra kurtka narciarska powinna być wodoodporna, mieć oddychającą membranę oraz ciepłe wypełnienie.

Powinieneś również zadbać o dodatkowe udogodnienia, które zwiększą wygodę korzystania z kurtki. Mamy tutaj na myśli między innymi:

  • fartuch przeciwśnieżny,
  • głęboki kaptur,
  • wysoką stójkę,
  • komfortowe kieszenie,
  • kieszonkę na skipass.

Nieprzemakalność kurtek narciarskich

Wodoodporność dobrej kurtki narciarskiej to minimum 15 000 mm. Dodatkowo powinna się charakteryzować oddychalnością na poziomie 15 000 g/ m2/ 24h.

Kurtka narciarska musi mieć też aktywną podszewkę odprowadzającą wilgoć oraz wypełnienie microterm, które jest wykonane z syntetycznych mikrowłókien. Skutecznie chroni przed wiatrem i mrozem.

męska kurtka narciarska

Kurtka narciarska męska – oddychalność

Oddychalność jest bardzo istotna, w szczególności wtedy, gdy zamierzasz bardzo dynamicznie jeździć na nartach.

Dzięki kurtce narciarskiej męskiej o dobrej oddychalności Twoje ciało będzie mogło utrzymać optymalną temperaturę na nartach.

Kurtka narciarska męska – komfort termiczny

Kurtka narciarska męska może być wypełniona naturalnym puchem o właściwościach termoizolacyjnych albo wypełnieniem syntetycznym. Ten drugi rodzaj wypełnienia jest o wiele prosty do utrzymania w czystości i mniej higroskopijny. Prawidłowo ocieplona kurtka jest wygodna w użytkowaniu i nie krępuje ruchów w czasie jazdy na nartach.

męska kurtka narciarska

Dopasowanie kurtki narciarskiej męskiej do sylwetki

Kurtka narciarska nie może być zbyt obcisła, ponieważ musi się pod nią zmieścić dodatkowa warstwa odzieży, może być to na przykład polar albo sweter.

Kurtka narciarska męska – dodatkowe  kryteria

Zobacz, czy wybrany przez Ciebie model kurtki ma kieszonkę na skipass, w której będziesz mógł schować na przykład karnet na wyciąg.

męska kurtka narciarska Fischer

Zachęcamy Cię do wybrania kurtki z najnowszych kolekcji znanych producentów, takich jak na przykład Head, czy Fischer.

Masz wtedy gwarancję, że zostały w nich zastosowane najnowocześniejsze technologie i że będziesz mógł czuć się komfortowo podczas długich godzin spędzonych na trasach narciarskich.

Przykładowe kurtki narciarskie męskie na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kurtka narciarska męska – kliknij ten akapit, aby zobaczyć dostępne kurtki na stronie MCKSport.pl!         

Tagi: , ,