Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które odpowiedzą na pytanie jak wybrać odpowiedni kask na narty.

Tego rodzaju element wyposażenia narciarskiego powinien posiadać między innymi wbudowaną szybę, która skutecznie ochroni Twoją głowę przed wiatrem oraz promieniami UV.

kask na narty

Jaki kask na narty kupić?

W czasie jazdy na nartach powinieneś zagwarantować sobie ochronę głowy, nie tylko przed potencjalnymi urazami, ale też przed zimnem oraz wiatrem.

Wybór dopasowanego do Twoich indywidualnych preferencji kasku na narty, nie jest sprawą prostą, ponieważ musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów.

Mamy tutaj na myśli między innymi jego:

  • rozmiar,
  • kształt,
  • dopasowane do niego gogle.

Kask na narty – jakie są dostępne rodzaje?

Na rynku aktualnie występuje kilka rodzajów kasków na narty, które różnią się pomiędzy sobą na przykład budową. Można tutaj wyróżnić:

  • kask z pełną osłoną,
  • kask z niepełną osłoną,
  • kask ze zintegrowaną szybą.

Gdy nauczysz się odróżniać od siebie te poszczególne modele, to łatwiej Ci będzie wybrać najlepszy dla Ciebie kask na narty.

Czym charakteryzuje się kask z pełną osłoną?

Kask na narty z pełną osłoną przeznaczony jest dla profesjonalnych narciarzy. Ma na całej powierzchni twardą skorupę, która osłania głowę oraz uszy. To sprawia, że tego rodzaju kask gwarantuje bardzo duży poziom bezpieczeństwa oraz ochrony tych części ciała.

Do tego typu kasku możesz również dobrać pasującą gardę. Jej zadaniem jest zabezpieczenie Twojej szczęki podczas szusowania na stoku narciarskich.

Na rynku możesz spotkać też kombinacje kasków na narty z twardą skorupą na całej powierzchni oraz aluminiową siatką na uszy, która gwarantuje większą słyszalność.

kask narciarski

Kask z niepełną osłoną – czym się różni od poprzednika?

Kask z niepełną osłoną chroni głowę za sprawą twardej skorupy. W okolicy uszu posiadają one wbudowaną osłonę, która jest wyprodukowana z miękkiego przez oddychającego materiału.

kask HEAD na narty

Kask na narty ze zintegrowaną szybą – co to takiego?

Kask na narty ze zintegrowaną szybą z powodzeniem może zastąpić gogle. Najlepiej jest wybrać model, który posiada dwie lub trzy szyby o różnych barwach w komplecie.

kask narciarski Head

Dzięki temu bez problemu dopasujesz szybę do warunków panujących na stoku narciarskim.

Ciemna szyba w kasku narciarskim jest odpowiednim wyborem, gdy stok jest bardzo dobrze nasłoneczniony.

Natomiast pomarańczowa i żółta szyba doskonale sprawdzi się przy pochmurnej pogodzie. W dodatku atutem takiego kasku jest to, że szybę można szybko wymienić.

Przykładowe kaski na narty na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć kask na narty dostępny na stronie MCKSport.pl!        

Tagi: , , ,