Warunki pogodowe na stokach narciarskich czasami są wyjątkowo niekorzystne. Mróz, wiatr oraz padający śnieg, gdy nie masz odpowiedniego wyposażenia narciarskiego, mogą znacznie zmniejszać Twój komfort jazdy.
Gdy nie masz dobrze dobranego kasku narciarskiego męskiego, to w czasie upadku narażasz się na poważny uraz głowy. Zadaniem kasku narciarskiego męskiego jest ochrona głowy przed zimnem i amortyzacja ewentualnych wstrząsów. Właśnie z tego powodu kask narciarski męski powinien być bardzo dobrze dobrany i dopasowany.

Podpowiemy Ci, jak powinieneś wybrać kask narciarski męski, aby spełniał on Twoje oczekiwania i dodatkowo był wygodny w noszeniu.

Kaski narciarskie męskie

Kask narciarski męski – dlaczego jest ważnym elementem wyposażenia?

O zakupie kasku narciarskiego męskiego powinien pomyśleć każdy początkujący narciarz. Żeby gwarantował on jak największą ochronę i komfort, to musi być dobrze dopasowany do Twojej głowy, a jednocześnie zapewniać Ci swobodę ruchów.

Zwróć uwagę również na to, żeby kask narciarski miał proste w użyciu i wytrzymałe zapięcie. Dobrze, gdyby kask posiadał atesty jakości.

Przy zakupie kasku narciarskiego męskiego uwzględnij:

  • kształt skorupy,
  •  system wentylacji,
  • jego kompatybilność z goglami.

Przykładowo, kask narciarski męski HEAD VICO Black 2020 został wyposażony w:

  • HEAD 3D fit – system regulacji rozmiaru w obu osiach poziomej oraz pionowej. Dzięki niemu idealnie dopasujesz kask do wielkości Twojej głowy.
  • Efekt Venturi – polega na tym, że specjalnie skonstruowane kanały wentylacyjne, absorbują nadmiar wilgoci i ciepła z wnętrza kasku narciarskiego męskiego.
  • Wygodne i solidne zapięcie.

Kask narciarski gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami kask na stoku muszą mieć dzieci do 16. roku życia. Jednak osoby dorosłe również powinny zadbać o własne bezpieczeństwo. W różnych krajach są odmienne uregulowania, jeżeli chodzi o zakładanie kasku na stoku narciarskim przez dzieci, jak i przez dorosłych.

Na przykład w Niemczech, Czechach, Szwajcarii oraz we Francji zakładanie kasku jest dobrowolne przez dzieci.

Nawet jeżeli jesteś osobą dorosłą, to gdy dopiero zaczynasz się uczyć jazdy na nartach, to warto byłoby zainwestować w dobry kask narciarski, ponieważ ten sport zimowy wiąże się z dużą dynamiką, rozwijaniem sporych prędkości, a co za tym idzie z dużym ryzykiem urazu głowy.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze kasku narciarskiego?

Wysokiej jakości kask narciarski męski spełnia wszystkie wymagane prawem normy bezpieczeństwa. W Europie ta norma to EN 1077:2007, a w Stanach Zjednoczonych ASTM 2040. Z tego względu warto kupić kask narciarski męski w specjalistycznym sklepie sportowym, takim jak na przykład MCK Sport.pl.

Przykładowe kaski narciarskie męskie na MCKSport.pl

Chcesz kupić kask narciarski męski? Kliknij ten akapit, aby przejść do kasków narciarskich męskich dostępnych na stronie MCKSport.pl!        

Tagi: , ,